Polski Portal Morski
Aktualności Ważne Żegluga

Senatorowie z Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności odwiedzili budowę drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.


Całkowita długość nowej drogi wodnej to ponad 25 kilometrów, a jej głębokość 5 metrów. Pierwszy etap prac ma zostać zakończony w czerwcu 2022 roku, cała inwestycja natomiast ma zostać oddana do użytku w 2023 roku, a jej koszt wyniesie 2 mld zł. 

Przekop Mierzei Wiślanej to ogromna inwestycja, która była planowana przez wiele lat i w końcu od 2019 roku jest realizowana 

– przyznała przewodnicząca Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności senator Maria Koc, senator RP wizytując teren budowy kanału przez Mierzeję. – To inwestycja, która jest imponująca. Widzimy w mediach, śledzimy w internecie jak to się wszystko dzieje, ale kiedy się tu przyjedzie to widzi się ten ogrom i postęp prac. 

Pani Senator nie ma wątpliwości, iż dla miasta, dla regionu to będzie impuls rozwojowy, ale to też będzie impuls dla całego wybrzeża i dla Polski.

– To skróci drogę z Zatoki Gdańskiej nad Zalew Wiślany i myślę, że to będzie duża atrakcja turystyczna – dodaje pani senator.

źródło mat.prasowy/fot. Marta Marchlewska-Wilczak/Kancelaria Senatu

Zobacz podobne

Port Gdynia i Port Gdańsk przekazały kolejne urządzenia dla trójmiejskich szpitali

Autor

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku

Autor

Narodowe Centrum Żeglarstwa w światowej elicie

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie