Polski Portal Morski
Aktualności Ważne Żegluga

Senatorowie z Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności odwiedzili budowę drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.


Całkowita długość nowej drogi wodnej to ponad 25 kilometrów, a jej głębokość 5 metrów. Pierwszy etap prac ma zostać zakończony w czerwcu 2022 roku, cała inwestycja natomiast ma zostać oddana do użytku w 2023 roku, a jej koszt wyniesie 2 mld zł. 

Przekop Mierzei Wiślanej to ogromna inwestycja, która była planowana przez wiele lat i w końcu od 2019 roku jest realizowana 

– przyznała przewodnicząca Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności senator Maria Koc, senator RP wizytując teren budowy kanału przez Mierzeję. – To inwestycja, która jest imponująca. Widzimy w mediach, śledzimy w internecie jak to się wszystko dzieje, ale kiedy się tu przyjedzie to widzi się ten ogrom i postęp prac. 

Pani Senator nie ma wątpliwości, iż dla miasta, dla regionu to będzie impuls rozwojowy, ale to też będzie impuls dla całego wybrzeża i dla Polski.

– To skróci drogę z Zatoki Gdańskiej nad Zalew Wiślany i myślę, że to będzie duża atrakcja turystyczna – dodaje pani senator.

źródło mat.prasowy/fot. Marta Marchlewska-Wilczak/Kancelaria Senatu

Zobacz podobne

 Czechy i Słowacja zainteresowane terminalem FSRU w Zatoce Gdańskiej

BS

Przebudowane tory do portów w Szczecinie i Świnoujściu zwiększają efektywność kolei

KM

Perłowy jubileusz ORP Orkan

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie