Polski Portal Morski
Aktualności

Perły Biznesu za rok 2020 przyznane

Prezes firmy Geobike Grzegorz Bargielski to „Osobowość biznesu” w ubiegłym roku, rozwój informatyki na Pomorzu Zachodnim to „Wydarzenie gospodarcze”. Są to laureaci tegorocznych Pereł Biznesu.

Nagrody przyznawane są przez magazyn „Świat Biznesu”. We wtorek wręczono je podczas uroczystej gali.

Firma Geobike to największy producent rowerów elektrycznych w Polsce. Za „Wydarzenie gospodarcze 2020 roku” kapituła uznała rozwój informatyki na Pomorzu Zachodnim, a nagrodę odebrał przedstawiciel Klastra Informacyjno-Telekomunikacyjnego Pomorza Zachodniego. W naszym regionie dla globalnych marek, centrali banków czy koncernów motoryzacyjnych, pracuje prawie 3 tysiące informatyków skupionych w 80 firmach. Nie każdy wie, że filmy nominowane do Oscarów są montowane na oprogramowaniu współtworzonym przez programistów z regionu.

Wyróżniono również Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście za ofensywę inwestycyjną w portach, budowę gazociągu do Dani Baltic Pipe. Uhonorowano też największe przejęcie zrealizowane przez firmę z naszego regionu – warte prawie miliard złotych, a chodzi o zakup przez Netto sklepów firmy Tesco.

źródło radioszczecin fot.www.pfp.com.pl

Zobacz podobne

KE zatwierdziła polski program o wartości 22,5 mld euro wspierający morskie farmy wiatrowe

AB

Ukraina/ Operator: Gazprom wstrzymał tranzyt gazu na Węgry przez Ukrainę

BS

Wirtualna wycieczka do wnętrza statku dzięki aplikacji

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie