Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Umowa na naprawę ORP Kaszub

7 września Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała o podpisaniu umowy z NET MARINE Marine Power Service Sp. z o.o. w sprawie realizacji usługi naprawy bieżącej korwety ORP Kaszub.

Powyższa umowa, która jest wynikiem postępowania o charakterze ograniczonym, została zawarta 6 sierpnia bieżącego roku. Ma wartość całkowitą 11,6 mln PLN brutto (w tym 5,1 mln PLN zamówienie opcjonalne). Wybór zwycięskiej oferty nastąpił 6 lipca bieżącego roku. W pokonanym polu znalazły się oferty PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. z Gdyni, Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego S.A. z Gdańska i Stocznia Remontowa Nauta S.A. w restrukturyzacji z Gdyni.

W przypadku oferty NET Marine Marine Power Service Sp. z o.o. powyższy podmiot zadeklarował, że realizacja umowy będzie miała miejsce w Gdańsku. Nie można wykluczyć, że inne etapy prac będą prowadzone w innych miejscach Trójmiasta. Korweta zwalczania okrętów podwodnych ORP Kaszub została wcielona do służby 15 marca 1987 roku. Obecnie znajduje się w strukturach Dywizjonu Okrętów Bojowych 3. Flotylli Okrętów w Gdyni. Najprawdopodobniej jej następcą będzie jedna z trzech fregat planowanych do zamówienia w ramach programu Miecznik.

źrodło/fot. http://www.zbiam.pl

Zobacz podobne

Nowoczesność i bezpieczeństwo czyli graniczny most kolejowy w Kostrzynie nad Odrą

BS

Cel: namierzyć okręt podwodny

BS

Cenię przede wszystkim niezależność! – rozmowa z kpt. ż.w. Klaudią Skotnicą, „pierwszą po Bogu” na tankowcach

KD

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie