Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Technologie

Uniwersytet Morski w Gdyni po raz trzeci został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju

W 2021 kapituła uhonorowała Uniwersytet Morski w Gdyni kategorii: Innowacyjne technologie i badania przyszłości  za realizację projektu pt. „INCONE60 – Szlak przybrzeżny E60 jako impuls rozwoju niebieskiego transportu / Inland Blue Transport Connector E60” oraz pozytywne podejście do upowszechniania dotychczasowych wyników przedsięwzięć wśród całego społeczeństwa.

Projekt INCONE60 realizowany jest w Zakładzie Ekonomiki i Prawa Instytutu Morskiego UMG i opiera się między innymi na innowacyjnym opracowaniu symulatora transportu, który wspiera proces przesunięcia ładunków z transportu lądowego na transport morski (https://simulator.incone60.eu(link is external)).

Projekt ukierunkowany jest na rozwój lokalnych portów morskich, takich jak np. Władysławowo czy Vordingborg. Na kapitalizację osiągniętych w ramach projektu INCONE60 rozwiązań pozwoli współpraca z projektem ePIcenter, w którym wykorzystane zostaną rozwiązania symulatora transportu INCONE60 wzbogacone o możliwości oferowane przez sztuczną inteligencję, cyfryzację, automatyzację oraz innowacyjne technologie implementowane dodatkowo na obszar Morza Arktycznego.

Forum Inteligentnego Rozwoju w ramach swojej misji i celów skupia się na najskuteczniejszych formach zrównoważonego rozwoju gospodarki poprzez badania i innowacje. Bardzo aktywnie otwieramy się na wszystkie etapy powstawania i wdrażania na rynek innowacji.

Forum to uznane na rynku wydarzenie odbywające się co roku pod patronatem kilkudziesięciu instytucji, w tym roku między innymi: Ministra Edukacji i Nauki, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, PARP-u, NCBR-u, Enterprise Europe Network oraz Urzędu Patentowego RP.

Dotychczas Uniwersytet Morski w Gdyni w 2018 nominowany był w kategorii „Uczelnia przyszłości” za realizację projektu „Infrastruktura dydaktyczna wspierająca kształcenie praktyczne na Wydziałach Mechanicznym, Elektrycznym i Nawigacyjnym  – zakup wyposażenia laboratoriów dydaktycznych” oraz w 2016 za projekt „Budowa i tworzenie Akademii Rybołówstwa i Nauk o Morzu w Republice Angoli”.

źródło/fot. UM w Gdyni

Zobacz podobne

Pierwszy okręt polskiej Marynarki Wojennej na Bałtyku 

BS

Na czterech odcinkach Via Carpatia trwa przerwa zimowa

PL

Szczecin/Świnoujście. W listopadzie przeładunki w portach znowu w górę!

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie