Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Technologie

Uniwersytet Morski w Gdyni po raz trzeci został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju

W 2021 kapituła uhonorowała Uniwersytet Morski w Gdyni kategorii: Innowacyjne technologie i badania przyszłości  za realizację projektu pt. „INCONE60 – Szlak przybrzeżny E60 jako impuls rozwoju niebieskiego transportu / Inland Blue Transport Connector E60” oraz pozytywne podejście do upowszechniania dotychczasowych wyników przedsięwzięć wśród całego społeczeństwa.

Projekt INCONE60 realizowany jest w Zakładzie Ekonomiki i Prawa Instytutu Morskiego UMG i opiera się między innymi na innowacyjnym opracowaniu symulatora transportu, który wspiera proces przesunięcia ładunków z transportu lądowego na transport morski (https://simulator.incone60.eu(link is external)).

Projekt ukierunkowany jest na rozwój lokalnych portów morskich, takich jak np. Władysławowo czy Vordingborg. Na kapitalizację osiągniętych w ramach projektu INCONE60 rozwiązań pozwoli współpraca z projektem ePIcenter, w którym wykorzystane zostaną rozwiązania symulatora transportu INCONE60 wzbogacone o możliwości oferowane przez sztuczną inteligencję, cyfryzację, automatyzację oraz innowacyjne technologie implementowane dodatkowo na obszar Morza Arktycznego.

Forum Inteligentnego Rozwoju w ramach swojej misji i celów skupia się na najskuteczniejszych formach zrównoważonego rozwoju gospodarki poprzez badania i innowacje. Bardzo aktywnie otwieramy się na wszystkie etapy powstawania i wdrażania na rynek innowacji.

Forum to uznane na rynku wydarzenie odbywające się co roku pod patronatem kilkudziesięciu instytucji, w tym roku między innymi: Ministra Edukacji i Nauki, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, PARP-u, NCBR-u, Enterprise Europe Network oraz Urzędu Patentowego RP.

Dotychczas Uniwersytet Morski w Gdyni w 2018 nominowany był w kategorii „Uczelnia przyszłości” za realizację projektu „Infrastruktura dydaktyczna wspierająca kształcenie praktyczne na Wydziałach Mechanicznym, Elektrycznym i Nawigacyjnym  – zakup wyposażenia laboratoriów dydaktycznych” oraz w 2016 za projekt „Budowa i tworzenie Akademii Rybołówstwa i Nauk o Morzu w Republice Angoli”.

źródło/fot. UM w Gdyni

Zobacz podobne

Zjawiskowe żebropławy pojawiły się w Bałtyku

KM

Hensoldt UK dostarczy radary nawigacyjne do seryjnych Kormoranów II

AB

Sea Breaker: izraelski pocisk przeciwokrętowy piątej generacji

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie