Polski Portal Morski
Aktualności

Kolejny masowiec utknął w Kanale Sueskim.

Masowiec Coral Crystal 9 wrzenia wpadł na mieliznę przepływając przez Kanał Sueski. Zdarzenie miało miejsce na 54 kilometrze trasy, w miejscu, gdzie ruch kanałem odbywa się w obie strony jednocześnie. Incydent spowodował czasowe wstrzymanie rejsu czterech statków. 

Coral Crystal jest tankowcem o wymiarach 225 m długości i 32 m szerokości. Według doniesień jednostka utknęła na mieliźnie na około 15 minut, a sama przyczyna zdarzenia nie jest znana. Według władz Kanału Sueskiego, incydent nie wpłynął na ogólną drożność kanału, a sama administracja posiada wystarczające siły i środki do zaradzania podobnym problemom w przyszłości.

To drugi w tym roku incydent mający miejsce w Kanale Sueskim. Poprzedni, mający miejsce w marcu 2021 roku, zyskał światowy rozgłos. Ponad 440-metrowy kontenerowiec Ever Given na tydzień zablokował ruch w Kanale Sueskim, co przyczyniło się do zatoru ponad 150 statków.

źródło/ fot. biznesalert.pl

Zobacz podobne

Żeglowna Odra to nasz wspólny cel. Wody Polskie o inwestycjach, które zmienią obliczę najważniejszej drogi wodnej regionu

BS

Gdańsk/ Kolizja dwóch statków na Motławie; pięć osób trafiło do szpitala

KM

MI: ostatnie 800 m toru do portu musi zmodernizować Zarząd Portu Morskiego w Elblągu

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie