Polski Portal Morski
Aktualności

Kolejny masowiec utknął w Kanale Sueskim.

Masowiec Coral Crystal 9 wrzenia wpadł na mieliznę przepływając przez Kanał Sueski. Zdarzenie miało miejsce na 54 kilometrze trasy, w miejscu, gdzie ruch kanałem odbywa się w obie strony jednocześnie. Incydent spowodował czasowe wstrzymanie rejsu czterech statków. 

Coral Crystal jest tankowcem o wymiarach 225 m długości i 32 m szerokości. Według doniesień jednostka utknęła na mieliźnie na około 15 minut, a sama przyczyna zdarzenia nie jest znana. Według władz Kanału Sueskiego, incydent nie wpłynął na ogólną drożność kanału, a sama administracja posiada wystarczające siły i środki do zaradzania podobnym problemom w przyszłości.

To drugi w tym roku incydent mający miejsce w Kanale Sueskim. Poprzedni, mający miejsce w marcu 2021 roku, zyskał światowy rozgłos. Ponad 440-metrowy kontenerowiec Ever Given na tydzień zablokował ruch w Kanale Sueskim, co przyczyniło się do zatoru ponad 150 statków.

źródło/ fot. biznesalert.pl

Zobacz podobne

Niezwykły widok zamarzniętego Bałtyku

AB

Ćwiczenia polskich okrętów na Bałtyku

BS

III Konferencja naukowa „WOJNA I MORZE – OD ŚREDNIOWIECZA PO WSPÓŁCZESNOŚĆ”

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie