Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Radna PiS: zapaść w przemyśle stoczniowym była ogromna

Szefowa rady nadzorczej spółki Stocznia Szczecińska „Wulkan” – Małgorzata Jacyna-Witt, w „Rozmowach pod Krawatem”, komentowała kooperację między stoczniami w Trójmieście i w Szczecinie, przy budowie promów dla PŻM i PŻB.

Radna wojewódzka PiS Małgorzata Jacyna-Witt, w trakcie audycji, mówiła też o rozpoczynającej się budowie doku remontowego dla Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”.

Małgorzata Jacyna-Witt przyznała, że kilka lat temu przecenili możliwości odbudowy przemysłu stoczniowego po rządach PO-PSL. Teraz, zmiany są stopniowe.

– „Udało się popchnąć do przodu, poprzez wiele inwestycji. Ale nie na tyle, żeby zbudować prom, dlatego że – tak jak mówię – niestety nie mamy ani ludzi, ani takiego potencjału, który wydawało nam się – sześć lat temu – że mamy. Nie myśleliśmy jeszcze wtedy, że stan zapaści w przemyśle stoczniowym jest tak ogromny.” – tłumaczyła Jacyna-Witt.

Małgorzata Jacyna-Witt podkreślała jednocześnie, że rozwój portu Szczeci-Świnoujście i pogłębienie toru wodnego czy budowa doku dla Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”, to efekt polityki PiS. 

We wtorek ogłoszono, że spółka Polskie Promy dostanie miliard złotych pożyczki na budowę ekologicznych promów na LNG.

Źródło: Radio Szczecin fot.: US

Zobacz podobne

100 procentowe wykorzystanie gazoportu. Kolejny kontrakt na dostawy LNG z USA

BS

Stocznia Szczecińska przekazała niemieckiemu armatorowi kontenerowiec z serii „Kairo”

PL

Ruszyła budowa polderu na krakowskim Bieżanowie

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie