Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Rosja/ Ćwiczenia sił desantowych w ramach manewrów Zapad-2021 w obwodzie kaliningradzkim

W obwodzie kaliningradzkim na poligonie Prawdinski odbyły się w środę ćwiczenia żołnierzy wojsk desantowych w ramach manewrów Zapad-2021. Desant około 300 ludzi osłaniało lotnictwo wojskowe Floty Bałtyckiej: myśliwce Su-27 i bombowce Su-24.

W działaniach tych wzięło udział około 300 żołnierzy sił powietrzno-desantowych z oddziałów stacjonujących w obwodzie pskowskim. Siły desantu, wraz z 12 bojowymi wozami desantowymi, transportowane były przez 10 samolotów Ił-76MD, a ich zrzut odbył się z wysokości 800 metrów z wykorzystaniem spadochronów. Para myśliwców Su-27 Floty Bałtyckiej oczyściła przestrzeń powietrzną z lotnictwa umownego przeciwnika, a bombowce Su-24 dokonały ostrzałów pozycji przeciwnika przed przeprowadzeniem desantu.

Po wylądowaniu żołnierze sił desantowych zniszczyli punkty dowodzenia umownego przeciwnika. Elementem ćwiczeń było prowadzenie działań z zakresu blokowania i niszczenia sił nieprzyjaciela.

Aktywna faza manewrów rosyjsko-białoruskich manewrów Zapad-2021 trwa do 16 września. W Rosji terenem ćwiczeń jest Zachodni Okręg Wojskowy. Obejmuje on graniczący z Polską obwód kaliningradzki, regiony graniczące z Białorusią, centrum europejskiej części kraju wraz z Moskwą i północny zachód wraz z Petersburgiem.

Źródło: PAP fot: TVP Info

Zobacz podobne

Fundusze dla Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i Instytutu Morskiego

BS

Rząd zajmie się projektem nowelizacji specustaw przesyłowych

KD

Wzrost przeładunków w Porcie Gdynia w I kwartale 2021

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie