Polski Portal Morski
Aktualności

Trwają zaawansowane prace na tłoczni gazu w Odolanowie

Aktualnie na terenie rozbudowy trwa m. in.: poziomowanie układu wylotu spalin w budynkach agregatów sprężarkowych, prefabrykacja gazociągów międzyobiektowych, kolektorów oraz ukł. filtroseparatorów. Dodatkowo w ramach rozbudowy prace trwają przy montażu kolektorów DN1000 i wznoszeniu konstrukcji stalowej w budynkach agregatów sprężarkowych.

Projekt Baltic Pipe to strategiczny projekt infrastrukturalny mający na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu na europejskim rynku. Umożliwi on, po raz pierwszy w historii, przesyłanie gazu bezpośrednio ze złóż zlokalizowanych w Norwegii na rynki w Danii i w Polsce, a także do odbiorców w sąsiednich krajach. Jednocześnie Projekt Baltic Pipe umożliwi dostawy gazu z Polski na rynek duński i szwedzki.

Dywersyfikacja dostaw gazu poprzez umożliwienie dostępu do jego bezpośrednich źródeł w istotny sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwa energetycznego. Realizacja Projektu Baltic Pipe będzie miała istotne znaczenie dla powstania wewnętrznego europejskiego rynku energii. Realizacja projektu jest zbieżna z realizacją celów polityki energetycznej Unii Europejskiej, tj.: wzmocnienia konkurencji, integracji rynków gazu, podniesienia bezpieczeństwa dostaw oraz skutecznego wdrożenia zasad zrównoważonego rozwoju.

Źródło: TT/BalticPipe fot.: 24kurier

Zobacz podobne

Przedstawicielka Polski wybrana na stanowisko menadżera projektu Trans-European Railway

AB

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

KD

Brytyjski poseł: Wielka Brytania powinna zaangażować się w Inicjatywę Trójmorza

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie