Polski Portal Morski
Aktualności

Znaczenie Remontowej Shipbuilding dla Marynarki Wojennej RP

Podczas MSPO 2021 stocznia Remontowa Shipbuilding S.A. zaprezentowała swój dotychczasowy wkład w zdolność Marynarki Wojennej RP. Dariusz Jaguszewski, członek zarządu powiedział, że dzisiaj tematem przewodnim dla jego firmy jest program Miecznik. 

“W tej chwili jesteśmy na etapie pierwszego zadania, polegającego na ocenie projektów partnerów zagranicznych. Jest to zadanie bardzo trudne, ambitne. W kolejnym przejdziemy do wyboru i adaptacji projektu wedle oczekiwań Marynarki Wojennej RP.” – powiedział.

Jagnuszewski wspomniał także o projektach dotychczas zrealizowanych dla Marynarki Wojennej RP. Jednym z nich był niszczyciel Kormoran II. Dodał również, że Remontowa Shipbuilding S.A. zbudowało dla MW RP sześć holowników, z których ostatni został dostarczony w 2021 roku. – “Pomimo tego, że są to nieduże jednostki, to bardzo mocno są nasycone technologiami o bardzo szerokim zakresie funkcji, które są w stanie spełniać: holownicze i pożarnicze.”

Źródło: defence24 fot.: pulsbiznesu

Zobacz podobne

Łódzkie/ Ostrzeżenie przed gwałtownym wzrostem stanów wód na dopływach Warty

JJ

Projekt nowelizacji specustawy przesyłowej: opublikowany oraz przesłany do opiniowania i uzgodnień

Autor

Naimski w “DGP”: Nord Stream 2 jest wbrew interesom Polski

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie