Polski Portal Morski
Aktualności

Białoruś/ Resort obrony: rosyjscy żołnierze wracają do domu po manewrach Zapad-2021

Rosyjscy wojskowi, którzy uczestniczyli w manewrach Zapad-2021, wracają do miejsc stałego stacjonowania – poinformowało w poniedziałek ministerstwo obrony Białorusi. Aktywna faza rosyjsko-białoruskich manewrów zakończyła się 16 września.

„Pociągi wojskowe z rosyjskimi żołnierzami, którzy uczestniczyli we wspólnych strategicznych manewrach sił zbrojnych Białorusi i Rosji Zapad-2021, wyruszyły do miejsc stałej dyslokacji ze stacji Brześć Południowy” – podał resort obrony w Mińsku.

Wcześniej informowano, że w manewrach na terytorium Białorusi brało udział 2,5 tys. rosyjskich wojskowych. Rosyjskie ministerstwo obrony informowało o rozpoczęciu powrotu swoich wojsk do baz na terenie Rosji 16 września. Żołnierze, samoloty i okręty mają powrócić do miejsc stałego stacjonowania do połowy października.

W poniedziałek nad niektórymi dzielnicami Mińska przelatywały wojskowe śmigłowce. Media niezależne uznały, że część z nich to właśnie rosyjskie maszyny.

Według informacji rosyjskiego resortu obrony w manewrach na terytorium Rosji i Białorusi uczestniczyło do 200 tys. żołnierzy oraz 80 samolotów i śmigłowców. Zaangażowanych było 760 jednostek sprzętu, w tym 290 czołgów i 15 okrętów.

W białoruskiej części ćwiczeń w sumie brało udział 12,8 tys. wojskowych, w tym 2,5 tys. Rosjan. Uczestniczyło w manewrach także 50 żołnierzy z Kazachstanu. 

źródło pap fot. Radio Maryja

Zobacz podobne

Kolejny incydent na Morzu Południowochińskim. Chiny znowu miały przepędzić okręt US Navy

AZ

Rząd Izraela podpisał umowę na zakup niemieckich okrętów podwodnych

BS

W Chinach zwodowano pierwszy z trzech hybrydowych statków dla European Car Carriers

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie