Polski Portal Morski
Aktualności

Zmarł prof. Lesław Kyzioł

Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy Pana dra hab. inż. Lesława Kyzioła, prof. UMG, wieloletniego pracownika Katedry Podstaw Techniki na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Profesor Lesław Kyzioł był zatrudniony na Uniwersytecie od 2009 roku, na stanowisku profesora. Prowadził zajęcia z takich przedmiotów jak Wytrzymałość Materiałów oraz Podstawy Konstrukcji Maszyn. Autor lub współautor publikacji naukowych oraz wielu podręczników i skryptów akademickich. Był wychowawcą pokoleń inżynierów, magistrów, a także promotorem prac doktorskich.

Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek zawsze serdeczny, życzliwy i uśmiechnięty, pełen ciepła i dobra dla innych. W bólu łączymy się z Jego Rodziną i Najbliższymi.

Uroczystości żałobne rozpoczną się w sobotę, 25 września, o godzinie 11:00 mszą świętą w kościele Garnizonowym Marynarki Wojennej w Gdyni.

źródło/ fot. umg

Zobacz podobne

Dzień Otwarty Daru Młodzieży. Zabłyśnie najwyższa choinka w Trójmieście

AB

Grecja/ Otwarto pierwsze podmorskie muzeum – starożytny wrak statku z amforami

Autor

Drony w służbie ochrony środowiska

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie