Polski Portal Morski
Aktualności

Zmarł prof. Lesław Kyzioł

Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy Pana dra hab. inż. Lesława Kyzioła, prof. UMG, wieloletniego pracownika Katedry Podstaw Techniki na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Profesor Lesław Kyzioł był zatrudniony na Uniwersytecie od 2009 roku, na stanowisku profesora. Prowadził zajęcia z takich przedmiotów jak Wytrzymałość Materiałów oraz Podstawy Konstrukcji Maszyn. Autor lub współautor publikacji naukowych oraz wielu podręczników i skryptów akademickich. Był wychowawcą pokoleń inżynierów, magistrów, a także promotorem prac doktorskich.

Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek zawsze serdeczny, życzliwy i uśmiechnięty, pełen ciepła i dobra dla innych. W bólu łączymy się z Jego Rodziną i Najbliższymi.

Uroczystości żałobne rozpoczną się w sobotę, 25 września, o godzinie 11:00 mszą świętą w kościele Garnizonowym Marynarki Wojennej w Gdyni.

źródło/ fot. umg

Zobacz podobne

Okręty logistyczne dla Royal Navy

AZ

Stena Ebba – najnowszy prom E-Flexer we flocie Stena Line na Morzu Bałtyckim będzie pływał z Gdyni

KM

PGNiG: sztuczna inteligencja wspiera inwestycje w wydobycie ropy i gazu w Polsce

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie