Polski Portal Morski
Bez kategorii

Medal Zielonego Feniksa dla Akademii Morskiej w Szczecinie

21 września br. podczas uroczystej gali wręczone zostały Regionalne Nagrody „ZIELONEGO FENIKSA” przyznawane osobom, firmom oraz instytucjom działającym lokalnie na rzecz ekoenergetyki. W tym roku medale i dyplomy trafiły do dziewięciu zachodniopomorskich laureatów.

Nagroda przyznawana jest pod auspicjami Fundacji Na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki „ZIELONY FENIKS”, która wspiera wszelkie organizacje społeczne, samorządowe i biznesowe w zakresie popularyzacji i wdrażania nowoczesnych rozwiązań dotyczących odnawialnych źródeł energii, energooszczędności, paliwa alternatywach oraz ekologicznej utylizacji odpadów.
Nagroda jest przyznawana już od 12 lat. W tym roku wśród wyróżnionych znalazła się Akademia Morska w Szczecinie, którą uhonorowano MEDALEM Zielonego Feniksa za Osiągnięcia Naukowe i Badawcze w Zakresie Ekoenergetyki. 

Nagrodę przyznaną przez Fundację na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki Zielony Feniks odebrał JM Rektor dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. AMS.

Medal przyznano nam za całokształt podejmowanych działań: od projektów badawczych podejmowanych w zakresie elektromobilności przez kreowanie kierunków studiów poruszających zagadnienia ekologicznej energii po organizowanie konkursów dotyczących ochrony środowiska.

– To wyróżnienie jest motywacją do dalszego działania w obszarze badań i rozwoju ekologicznej energetyki – podkreśla JM Rektor, dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. AMS. – Już teraz otwieramy nowy kierunek studiów związany z tą tematyką: Inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe, a w niedalekiej przyszłości projekty badawcze w tej dziedzinie będziemy prowadzić w powstającym właśnie ośrodku naukowo-badawczym Akademii: Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających – dodaje rektor. 

źródło amSzczecin fot.www.uczelnie.pl

Zobacz podobne

Port Gdynia przygotowuje się do przyjmownia największych kontenerowców świata

BS

Gdynia/ Prapremiera „Znaczy Kapitana” w adaptacji Pawła Huelle w Teatrze Miejskim

KM

 Pierwszy od dwóch lat tankowiec z ropą wkrótce wyruszy do Europy

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie