Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Poznaj tajemnice morza – Akwarium Gdyńskie zaprasza

Jakie zwierzęta żyją na dnie oceanu? Co kryje Bałtyk? Z czego składa się woda? Odpowiedzi m.in. na te pytania można znaleźć podczas lekcji i warsztatów w Akwarium Gdyńskim. Są one skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Do oferty wróciły zajęcia stacjonarne, które odbywają się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Młodzi odkrywcy wciąż mogą też korzystać z lekcji w terenie lub online.

Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego popularyzuje wiedzę o morzu od 1998 roku. Kształci młodych ludzi, odkrywa przed nimi świat morza i zapoznaje ich z zagadnieniami dotyczącymi biologii, ekologii oraz ochrony środowiska. W tym celu edukatorzy prowadzą różnego rodzaju lekcje i warsztaty.

Od września w ofercie ponownie pojawiły się zajęcia stacjonarne, które odbywają się w Akwarium Gdyńskim. Do wyboru są warsztaty w laboratorium lub pokazy w formie prezentacji multimedialnej połączonej z przedstawieniem wybranych okazów. Tematy i scenariusze zajęć przygotowano we współpracy z nauczycielami i grupami szkolnymi. Powstały również na bazie 20-letniego doświadczenia Akwarium Gdyńskiego w edukacji morskiej. To np. „Wyprawa na dno oceanu”, „Spotkanie z Morzem Bałtyckim” czy „Tajemniczy świat głębin”.

Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników. Uczniowie z klas 0-IV szkół podstawowych używają podczas nich lup i preparatów zwierzęcych. Z kolei starsze dzieci i młodzież korzystają też z binokularów. Podczas warsztatów młodzi ludzie mogą dowiedzieć się więcej m.in. o: ekologii morza, bioróżnorodności Zatoki Puckiej, chemii wody czy florze i faunie Bałtyku. Zajęcia odbywają się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

W terenie i online

Wciąż można także korzystać z zajęć terenowych. Edukacja morska pod chmurką to szansa na zapoznanie się z „Tajemnicami orłowskiego klifu” oraz „Mieszkańcami Bałtyku”.

Natomiast ci, którzy nie mogą przyjechać do Akwarium Gdyńskiego, mają szansę wziąć udział w zajęciach online. Odbywają się one w języku polskim lub angielskim. Podczas nich młodzi odkrywcy mają okazję m.in. poznać zwierzęta raf koralowych, czy dowiedzieć się więcej o rekinach i mieszkańcach Akwarium Gdyńskiego.

Zajęcia są płatne. Regulaminy, ceny i tematy zajęć można znaleźć na stronie Akwarium Gdyńskiego.

Rezerwacje zajęć odbywają się elektronicznie. Wystarczy napisać e-mail na adres: akwarium.edukacja@mir.gdynia.pl. Można też zapisać się telefonicznie, dzwoniąc pod numer tel. 587-326-620 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30).

źródło gdynia.pl fot. GdyniaOnline

Zobacz podobne

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

JJ

Polska Morska to Polska która będzie jednym z najlepiej skomunikowanych krajów w Europie

BS

Szwedzi na „Czernickim”- praktyki przed wejściem ich kraju do NATO

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie