Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Karetki wodne zakończyły pracę na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Karetki wodne stacjonujące na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich zakończyły tegoroczny sezon. Od początku czerwca do końca września udzieliły pomocy blisko 300 osobom – poinformował PAP dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) Marek Banaszkiewicz.

Karetki wodne stacjonowały bez przerwy od 1 czerwca do 30 września w Giżycku, Rynie, Sztynorcie i Kamieniu nad Bełdanami.

„W tym czasie karetki interweniowały 298 razy” – podał PAP Banaszkiewicz i dodał, że załogi wodnych karetek przekazały do szpitali 138 pacjentów.

„Wśród ludzi, którym potrzebna była pomoc odnotowaliśmy m.in. ludzi przewlekle chorych, którzy np. zapomnieli o regularnym przyjmowaniu leków. Tradycyjnie nie zabrakło urazów powstałych np. w wyniku upadków na łodzi. Odnotowaliśmy też kilka poparzeń, zarówno podczas pożarów łodzi jak i podczas wypadków na łodziach” – podał dyżurny MOPR.

W mijającym sezonie załogi karetek wodnych stwierdziły zgony trzech osób – wyłowiono ich z toni jezior.

Od piątku do osób potrzebujących pomocy, które znajdują się na Szlaku Wielkich Jezior będą wypływali ratownicy MOPR, wśród których są ratownicy medyczni. „Potrzebujących będziemy przekazywali medykom na lądzie” – podał Banaszkiewicz.

Mimo zakończenia wakacji w weekendy popularne mazurskie porty są zapełnione. „Ludzie korzystają z ładnej jesieni i żeglują” – podał Banszkiewicz. 

Źródło: PAP fot.: MOPR

Zobacz podobne

Przebudowa mostu na Regalicy coraz bliżej. Umowa z wykonawcą podpisana

KM

Plejada żeglarskich gwiazd i mnóstwo emocji w Gdyni

AB

Niemcy/ Media: nowe sankcje wobec Nord Stream 2 to próba uzyskania przez USA większego wpływu na Rosję

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie