Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne

Prace przy budowie tunelu, nawet bez Wyspiarki, posuwają się do przodu

Nieustannie trwają prace nad demontażem maszyny TBM.

Po obu stronach Świny rozpoczęła się rozbiórka niepotrzebnych już urządzeń i instalacji. Na wyspie Wolin, gdzie maszyna TBM zakończyła drążenie, trwają przygotowania do jej rozmontowania. W ubiegłym tygodniu czyszczono komorę odbiorczą, tarczę maszyny TBM i rozpoczęto montaż uchwytów, które będą służyć do… demontażu.

Demontaż odbywa się też po drugiej stronie cieśniny Świny, na wyspie Uznam. W komorze startowej trwa rozbiórka konstrukcji toru dla bram TBM, by umożliwić wprowadzenie wózka do wykonywania wsporników w tunelu. Domontowana jest też pompa wspomagająca transport płuczki brudnej wraz z instalacją. Trwa rozmontowywanie rurociągów płuczkowych w tunelu. A w zakładzie STP, gdzie w trakcie drążenie odbywała się separacja płuczki wiertniczej od urobku, w ubiegłym tygodniu separowano szlam. Trwały też przygotowania do demontażu systemu STP.

Z kolei w zakładzie prefabrykacji wykonywano ostatnio zbrojenia i betonowano prefabrykaty na konstrukcje wewnętrzne w tunelu. Wykonane elementy transportowano na place składowe. Praca wre także w rejonie budowanych dróg dojazdowych do tunelu.

źródło/ fot./mat.filmowy UM Świnoujście

Zobacz podobne

Pozostało 69 metrów. Ostatni etap drążenia tunelu pod Świną

KM

Erdogan chce współpracy z Rosją przy budowie myśliwców i okrętów podwodnych

BS

XI Bałtycki maraton brzegiem morza

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie