Polski Portal Morski
Aktualności Extra Polska Morska TV

Nietypowe testy placów manewrowych w Porcie Gdynia

Port Gdynia wspólnie z głównym wykonawcą Grupą NDI testował nowe place manewrowo-składowe w Porcie Gdynia. Jako testy odbyła się bezpieczna jazda, czyli wyścigi i pokazy driftingu.

Zakończyły się prace związane z rozbudową placów manewrowych w Porcie Gdynia. Zarząd Portu postanowił w nietypowy sposób przetestować nowo wybudowaną powierzchnię.

Kompleksowy projekt zagospodarowania terenu Portu Zachodniego o powierzchni około 30 ha wraz z budową placów manewrowo – składowych na terenie około 20 ha, jest elementem Centrum Logistycznego, obejmującej również budowę terminalu intermodalnego. Ta ogromna inwestycja będzie stanie się zapleczem do obsługi m.in. elementów polskich, morskich farm wiatrowych.

Port Gdynia, to port uniwersalny i jeden z wiodących portów południowego Bałtyku. Jest trzecim co do wielkości portem morskim w Polsce (po Gdańsku i Szczecinie).Specjalizuje się w obsłudze ładunków drobnicowych, w tym głównie zjednostkowanych, przewożonych w kontenerach i w systemie ro-ro. Istotnym segmentem działalności jest również obsługa ładunków masowych w oparciu o specjalistyczne terminale. Port Gdynia to uznana marka w systemach transportowo-logistycznych na całym świecie.

źródło/ fot. / mat. filmowy Port Gdynia, Grupa NDI

Zobacz podobne

Sasin: Podzielam opinię, że cena gazu ustabilizuje się w I kwartale przyszłego roku

BS

Oliver Hazard Perry – fregaty wiecznie żywe

KM

Rozpoczęto cięcie blach do budowy doku pływającego Stoczni „Gryfia”

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie