Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne

Tunel w Świnoujściu. Postępy prac są widoczne z tygodnia na tydzień!

Skrapianie i układanie warstwy MMA na ścieżce pieszo-rowerowej. Wykonywanie odwodnienia liniowego, regulacja wpustów i układanie MMA na Drodze Krajowej nr 93. Prace drogowe trwają, do wybudowania są nowe drogi dojazdowe do tunelu, plac manewrowy, rondo na wyspie Wolin i skrzyżowanie na wyspie Uznam.

Po  obu stronach Świny rozpoczął się demontaż niepotrzebnych już urządzeń i instalacji. Trwa m. in. rozbiórka konstrukcji toru dla bram TBM i pompy wspomagającej transport płuczki. Do demontażu przygotowywana jest też Wyspiarka.

Na wyspie Wolin, gdzie maszyna TBM zakończyła drążenie, trwają przygotowania do jej rozmontowania. Ostatnio czyszczono komorę odbiorczą, tarczę maszyny TBM i rozpoczęto montaż uchwytów, które będą służyć do demontażu.

W dalszym ciągu prowadzono są również roboty wykończeniowe konstrukcji rampy. Ostatnio czyszczono spód płyty nośnej mostu w sekcji R11.

Trwają także roboty fundamentowe dla przyszłego budynku Centrum Obsługi i Stacji Trafo TK3.

Obecnie, najbardziej praca wre w rejonie budowanych dróg dojazdowych do tunelu. Postępy prac są widoczne z tygodnia na tydzień!

źródło / fot./ mat. filmowy UM Świnoujście

Zobacz podobne

W Kołobrzegu ma powstać oceanarium!

PL

Gdynia Sailing Days – medalowy początek Polaków

KM

Morska Stocznia Remontowa Gryfia: hybrydowy napęd montowany na statku

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie