Polski Portal Morski
Aktualności

Połączenie PGNiG i PKN Orlen

08.10.2021 PGNiG złożył do UOKiK zgłoszenie zamiaru koncentracji – połączenie PGNiG i PKN Orlen

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. dokonało zgłoszenia do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zamiaru koncentracji polegającej na połączeniu PGNiG i PKN Orlen w ramach tego procesu.

Wniosek jest elementem trwającego postępowania koncentracyjnego, w tym umowy o współpracy zawartej 12 maja 2021 r. pomiędzy Skarbem Państwa, PGNiG, PKN Orlen i Grupą Lotos, która doprecyzowała strukturę transakcji.

– W związku z materializacją obowiązku zgłoszenia zamiaru koncentracji przez łączących się przedsiębiorców, który wynika z przepisów obowiązującej ustawy, PGNiG zgłosił zamiar dokonania przedmiotowej koncentracji jako drugi uczestnik. Wniosek złożony przez PKN Orlen i wniosek PGNiG dotyczą tej samej koncentracji – powiedział Paweł Majewski, Prezes Zarządu PGNiG.  – Zgłoszenie PGNiG nie prowadzi do zmiany przedmiotu postępowania zainicjowanego przez PKN Orlen, bowiem jest nim niezmiennie zgłoszenie zamiaru koncentracji pomiędzy PKN Orlen a PGNiG. Działamy zgodnie z zawartymi umowami, realizując intencje naszego wiodącego akcjonariusza, czyli Skarbu Państwa. Postępujemy tak, by ten proces mógł zostać przeprowadzony sprawnie i przy uwzględnieniu jednego z podstawowych celów, jakim jest zapewnienie niezakłóconej ciągłości działalności prowadzonej przez PGNiG, zarówno w trakcie procesu zmierzającego finalnie do połączenia spółek, jak również po dacie połączenia  – dodał.

źródło/fot. PGNiG

Zobacz podobne

Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie zastępcą przewodniczącego EMSA

BS

Ramiona rozładunkowe na Terminalu Przeładunkowo–Magazynowym Polimery Police

BS

Szacowany przez Orlen budżet projektu farmy wiatrowej na Bałtyku to 4,73 mld euro

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie