Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne

Jak mija kolejny tydzień na budowie tunelu w Świnoujściu?

Jak przebiega demontaż maszyny TBM? Na jakim etapie są roboty drogowe? Co się dzieje w zakładzie prefabrykacji? To wszystko można zobaczyć w materiale video.

Budowa nowych dróg, demontaż maszyny i systemu STP, produkcja prefabrykatów na konstrukcje wewnętrzne w tunelu – tak w skrócie minął tydzień na budowie.

Poza tym w komorze odbiorczej (Wolin) trwają prace związane z czyszczeniem i demontażem Wyspiarki. Prowadzone są także roboty wykończeniowe konstrukcji rampy. Ściana tymczasowa między sekcjami R16 i R17 jest przygotowywana do wycięcia. W komorze startowej (Uznam) uszczelniane są ściany szczelinowe i płyta denna. Formowana jest też rampa zjazdowa od strony segmentu S11.

W tunelu trwa demontaż niepotrzebnych już rurociągów płuczkowych. W zakładzie konstrukcji stalowych kontynuowana jest prefabrykacja tymczasowej konstrukcji podpierającej dla drugiego wyjścia ewakuacyjnego, które powstanie w tunelu. Z wykorzystaniem maszyny TD trwa wklejanie prętów pod wsporniki konstrukcji wewnętrznej w tunelu. Rozpoczął się demontaż systemu STP.

W zakładzie prefabrykacji wciąż produkowane są prefabrykaty na konstrukcje wewnętrzne w tunelu. Trwają roboty fundamentowe pod budynek Centrum Obsługi i Stację Trafo TK3. Kontynuowane są również prace drogowe po obu stronach Świny. W ubiegłym tygodniu zakończono roboty bitumiczne na wyspie Uznam – I etap.

źródło / fot./ mat. filmowy UM Świnoujście

Zobacz podobne

Obajtek: jeżeli nie wchłonęlibyśmy Lotosu, to w ciągu 6-10 lat przestałby on istnieć

BS

Polscy marynarze Morskiej Jednostki Rakietowej w ćwiczeniu Sea Shield 21

AB

Sejmowa komisja GMiŻŚ przyjęła odpowiedź ministra infrastruktury na dezyderat w sprawie MSPiR

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie