Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne

Jak mija kolejny tydzień na budowie tunelu w Świnoujściu?

Jak przebiega demontaż maszyny TBM? Na jakim etapie są roboty drogowe? Co się dzieje w zakładzie prefabrykacji? To wszystko można zobaczyć w materiale video.

Budowa nowych dróg, demontaż maszyny i systemu STP, produkcja prefabrykatów na konstrukcje wewnętrzne w tunelu – tak w skrócie minął tydzień na budowie.

Poza tym w komorze odbiorczej (Wolin) trwają prace związane z czyszczeniem i demontażem Wyspiarki. Prowadzone są także roboty wykończeniowe konstrukcji rampy. Ściana tymczasowa między sekcjami R16 i R17 jest przygotowywana do wycięcia. W komorze startowej (Uznam) uszczelniane są ściany szczelinowe i płyta denna. Formowana jest też rampa zjazdowa od strony segmentu S11.

W tunelu trwa demontaż niepotrzebnych już rurociągów płuczkowych. W zakładzie konstrukcji stalowych kontynuowana jest prefabrykacja tymczasowej konstrukcji podpierającej dla drugiego wyjścia ewakuacyjnego, które powstanie w tunelu. Z wykorzystaniem maszyny TD trwa wklejanie prętów pod wsporniki konstrukcji wewnętrznej w tunelu. Rozpoczął się demontaż systemu STP.

W zakładzie prefabrykacji wciąż produkowane są prefabrykaty na konstrukcje wewnętrzne w tunelu. Trwają roboty fundamentowe pod budynek Centrum Obsługi i Stację Trafo TK3. Kontynuowane są również prace drogowe po obu stronach Świny. W ubiegłym tygodniu zakończono roboty bitumiczne na wyspie Uznam – I etap.

źródło / fot./ mat. filmowy UM Świnoujście

Zobacz podobne

Wiceszef MSZ: w Afryce i krajach arabskich jest zainteresowanie zwiększeniem importu polskiego zboża

KM

Niemiecka fregata Bayern z wizytą w Porcie Gdynia

PL

Zapraszamy na seminarium „Fit for 55. Szanse i zagrożenia dla transportu morskiego”

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie