Polski Portal Morski
Aktualności

Port Gdynia z wyróżnieniem za zastosowanie dronów w porcie morskim

Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA został wyróżniony „Bursztynowym Jajkiem”, podczas 21. edycji spotkania biznesu morskiego „Wspólna Kaczka”, za nowatorskie i pilotażowe na skalę Polski zastosowanie dronów w porcie morskim. Ogłoszony w 2019 i realizowany plan zastosowania systemu dronów oparty jest na trzech filarach: systemie DTM (Drone Traffic Managment) do zarządzania lotami dronów nad terenem portu; kontroli przestrzeni powietrznej przez system AntiDron (detekcja, identyfikacja i neutralizacja nieautoryzowanych dronów); oraz na lotniczym systemie monitoringu.

Nagroda jest efektem konsekwentnie wdrażanej, długotrwałej strategii  dot. bezzałogowych statków powietrznych realizowanej w Porcie Gdynia. Wszelkie działania na przestrzeni ostatnich lat, od współpracy z cenionymi w branży podmiotami po prowadzenie licznych projektów pilotażowych, doprowadziły do stworzenia unikatowego środowiska w skali polskich operatorów infrastruktury kluczowej.

Najnowszym wynikiem ścisłej współpracy z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej jest przyznanie Zarządowi strefy w polskiej przestrzeni powietrznej, ułatwiając zarządzanie prowadzonymi operacjami bezzałogowych statków powietrznych.

Port Gdynia nie tylko sięga po innowacyjne rozwiązania, mające zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, ale również uczestniczy w kształtowaniu środowiska dla ich powstawania i rozwoju.

-„Port Gdynia, mając na celu zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa, wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, jednocześnie biorąc udział w kształtowaniu środowiska dla ich powstawania i ulepszania” – skomentował Jacek Sadaj, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

Źródło/fot.: Port Gdynia

Zobacz podobne

Grupa Azoty z zyskiem netto za II kwartał wyższym o 111 mln r/r

BS

Odbyły się polsko-koreańskie rozmowy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym

KM

Stopień Wodny Przegalina zyskał nowe, wielowymiarowe oblicze

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie