Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Iran/ Marynarka wojenna odparła atak piratów na tankowiec

Irańska marynarka wojenna interweniowała w sobotę, by odeprzeć atak piratów na irański tankowiec w Zatoce Adeńskiej – przekazała państwowa stacja IRIB. Dodano, że doszło do ciężkiej wymiany ognia. Nie poinformowano o ewentualnych ofiarach.

Niszczyciel Alborz uczestniczył w akcji przeciwko „dziesiątkom piratów wyposażonym w pięć łodzi motorowych i zaawansowany sprzęt”, którzy próbowali zaatakować jeden z irańskich tankowców – przekazała stacja na swojej stronie internetowej.

Uzupełniono, że napastnicy uciekli po „ciężkiej wymianie ognia”. Nie przekazano dalszych szczegółów dotyczących incydentu, w tym informacji o ewentualnych ofiarach i stratach.

W ostatnich latach irańska marynarka rozszerzyła obszar swoich działań, wysyłając okręty na wody oceanu Indyjskiego i Zatoki Adeńskiej, by chronić irańskie statki przed atakami somalijskich piratów – przypomina agencja Reutera. 

źródło PAP/ fot.wikipedia

Zobacz podobne

Brytyjski lotniskowiec płynie na Bałtyk

KM

Pierwszy statek z ukraińską żywnością dla Afryki wyszedł z portu

BS

Szef MSZ Ukrainy: jesteśmy gotowi do rozmów na temat rekompensaty za Nord Stream 2

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie