Polski Portal Morski
Aktualności

Trwają poszukiwania 6 osób zaginionych po wywróceniu się statku

Samoloty, statki i kutry patrolowe prowadzą od rana w czwartek akcję poszukiwawczą u wschodnich wybrzeży Korei Południowej po wywróceniu się tam statku rybackiego z 9-osobową załogą na pokładzie. Do katastrofy doszło w środę; sześć osób uznano za zaginione.

Akcję ratowniczą rozpoczęto jeszcze w środę, ale nie dała ona żadnych efektów z powodu złych warunków atmosferycznych.

W czwartek rano południowokoreańska straż przybrzeżna odnalazła jednego z członków załogi. Mężczyzna był nieprzytomny, ale żywy. Mniej więcej w tym samym czasie prywatny kuter rybacki, który też uczestniczył w poszukiwaniach, wyłowił z wody dwóch rozbitków. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Obaj mężczyźni znalezieni przez kuter rybacki są Chińczykami. Narodowość pierwszej znalezionej osoby nie została jeszcze potwierdzona.

Na pokładzie statku znajdowało się czterech Chińczyków, trzech Koreańczyków z Południa i dwóch Indonezyjczyków – podaje Associated Press.

Statek wyruszył z portu Hupo w południowokoreańskiej prowincji Gyeonggi w niedzielę z zamiarem odłowu krabów. W połowie drogi między Półwyspem Koreańskim a Japonia doszło do jego wywrócenia.

Akcja ratunkowa, w której uczestniczy 10 jednostek pływających, trzy helikoptery i dwa samoloty z Korei Półduniowej oraz jeden japoński statek, będzie kontynuowana mimo kiepskiej pogody – zapewniła w czwartek południowokoreańska straż przybrzeżna. 

źródło PAP/ fot. Pixabay

Zobacz podobne

Grupa Azoty Police udostępni nieruchomości pod budowę Zachodniej Obwodnicy Szczecina

MZ

Port Gdynia. Wzrost eksportu w transporcie morskim

BS

Prace wykończeniowe na wiaduktach po obu stronach Świny!

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie