Polski Portal Morski
Aktualności

Rosja/ Putin: jeśli niemiecki regulator wyda zgodę, zaczniemy dostawy przez Nord Stream 2

Jeśli tylko druga nitka gazociągu Nord Stream 2 zostanie zapełniona gazem technicznym, a niemiecki regulator wyda zezwolenie, Rosja następnego dnia może zacząć dostawy tym gazociągiem – powiedział w czwartek prezydent Rosji Władimir Putin.

Odnosząc się do pierwszej, zapełnionej już gazem nitki, Putin powiedział, że jeśli „jutro” regulator niemiecki wyda zezwolenie na dostawy, Rosja „następnego dnia” zacznie przesyłać 17,5 mld m sześc. gazu tą nitką. Jak dodał, prace nad zapełnieniem drugiej nitki gazem technicznym zakończą się w grudniu br.

Putin przekonywał, że Nord Stream 2 to interesy nie tylko rosyjskiego Gazpromu, ale i koncernów europejskich, które są partnerami w tym projekcie.

Komentując obecny kryzys gazowy w Europie, rosyjski prezydent oznajmił, że kraje, które zawarły z Gazpromem długoterminowe kontrakty na dostawy gazu, otrzymują go teraz po cenie czterokrotnie niższej niż spotowa.

Oświadczył też, że dostawy gazu przez Nord Stream 2 byłyby kilkakrotnie bardziej ekologiczne niż przy tranzycie przez Ukrainę. 

źródło PAP/ fot.archiwum

Zobacz podobne

Ponad 17 mln zł dotacji z MSiT na przygotowania kadr narodowych w polskim żeglarstwie sportowym

KM

Fryderyk Chopin największy na świecie bryg. 31-lat pod biało- czerwoną banderą

BS

Wielkie australijsko-amerykańskie ćwiczenia na Pacyfiku

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie