Polski Portal Morski
Aktualności

Francja/ Dwa brytyjskie statki rybackie zatrzymane w ramach działań odwetowych za limity w połowach

Dwa brytyjskie statki rybackie zostały zatrzymane, a jeden ukarany grzywną w Zatoce Sekwany. To element polityki „zaostrzenia kontroli” w konflikcie między Francją a Wielką Brytanią o połowy ryb po brexicie.

Francja zapowiedziała w środę wdrożenie środków odwetowych wobec Wielkiej Brytanii za ograniczenia w przyznawaniu licencji połowowych dla francuskich rybaków. W ramach tychże środków dwa angielskie statki rybackie zostały zatrzymane przez francuską żandarmerię morską podczas kontroli, a jeden został przekierowany do portu Le Havre – poinformowało Ministerstwo Morza na Twitterze.

Statek rybacki, który początkowo nie zastosował się do prośby o wejście na pokład żandarmów, został ukarany grzywną za „utrudnianie kontroli”.

„Kontrole w okresie połowu przegrzebków są częścią zaostrzenia kontroli w kontekście rozmów o licencjach z Wielką Brytanią i Komisją Europejską” – sprecyzowało ministerstwo w komunikacie prasowym.

„Czas na odpowiedzi” na temat licencji połowowych po Brexicie – stwierdziła minister Annick Girardin.

Od 2 listopada wprowadzone zostaną „systematyczne kontrole celne i sanitarne brytyjskich produktów wyładowywanych we Francji oraz zakaz rozładunku owoców morza” – zapowiedział we wtorek rzecznik rządu Gabriel Attal. Rząd Francji zagroził również ograniczeniem dostaw energii elektrycznej na Wyspy Normandzkie, Jersey i Guernsey.

źródło PAP/ Fot. Pixabay

Zobacz podobne

Rząd przyjął uchwałę w sprawie terminala instalacyjnego dla offshore

KM

Transport pojazdów wojskowych w Porcie Gdańsk

AB

Przemyt na terenie gdańskiego portu udaremniony. KAS ujawnił narkotyki i leki o wartości 34 mln zł

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie