Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Klaster Morski

Studenci AM porządkują teren wokół pomnika

By przygotować pomnik „Tym, którzy nie powrócili z morza” na najbliższe dni  studenci Akademii Morskiej wybrali się na Cmentarz Centralny w Szczecinie. 

To ich inicjatywa z okazji zbliżających się świąt – 1 i 2 listopada. Postanowili posprzątać teren wokół pomnika tak, by wyglądał reprezentacyjnie podczas kwesty Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej, a także gdy wielu szczecinian oraz przyjezdnych, odwiedza cmentarz. 

– Pamięć o ludziach morza jest w naszych sercach, dlatego dbamy także o szczególne miejsca, które są tej pamięci przeznaczone – zapewnia Dawid Stanek, inicjator akcji, student IV roku Mechaniki i budowy maszyn. 

Studenci AMS oddają hołd zmarłym ludziom morza podczas świąt czy ważnych uczelnianych uroczystości. Ich gest, by tak, jak przygotowuje się groby najbliższych na 1 listopada, przygotować także ten istotny dla szczecinian pomnik, udowadnia, że pamięć i tradycja są nieodłącznym elementem studiowania w Akademii Morskiej. Doceniamy tę inicjatywę i dziękujemy. 

źródło mat. prasowy

Zobacz podobne

Mikrobiolog: co trzy lata obserwuje się wzmożony zakwit sinic; wypada to w tym roku

BS

Dzień Otwarty Daru Młodzieży. Zabłyśnie najwyższa choinka w Trójmieście

AB

Polska Grupa Zbrojeniowa przystępuje do ASD

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie