Polski Portal Morski
Aktualności

Rosja/ Zatrzymany okręt Akademik Joffe pozostaje w duńskim porcie

W duńskim porcie Skagen pozostaje rosyjski okręt naukowy Akademik Joffe, zatrzymany na podstawie pozwu kanadyjskiej firmy One Ocean Expeditions. Wiceszef ekspedycji Dmitrij Borisow opublikował zdjęcia z wnętrza jednostki – podał w piątek dziennik „Izwiestija”.

O zatrzymaniu okrętu poinformowano w czwartek, ale doszło do niego trzy dni wcześniej, 1 listopada. Na pokładzie znajduje się 38 członków załogi i 23 pracowników naukowych. Ambasada Rosji zapewniła, że jest z nimi w kontakcie.

Jak podaje Radio Swoboda, powołując się na publikacje z 2019 roku, kanadyjskie biuro podróży One Ocean Expeditions zarzuciło wówczas Rosji naruszenie zawartej z nim umowy. Rosja wypożyczyła operatorowi dwa okręty, w tym Akademika Joffe, do przewozu turystów, a potem wycofała obie jednostki.

Instytut Oceanologii Rosyjskiej Akademii Nauk, który jest właścicielem Akademika Joffe, nie skomentował incydentu z zatrzymaniem okrętu.

źródło PAP/ fot. PAP

Zobacz podobne

Zablokowano 218 statków uczestniczących w transporcie zboża

BS

Zakończenie sezonu żeglarskiego

BS

Żaglowiec używany do szkolenia kadetów przechwycił łódź podwodną przemytników narkotyków

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie