Polski Portal Morski
Aktualności

Rosja/ Zatrzymany okręt Akademik Joffe pozostaje w duńskim porcie

W duńskim porcie Skagen pozostaje rosyjski okręt naukowy Akademik Joffe, zatrzymany na podstawie pozwu kanadyjskiej firmy One Ocean Expeditions. Wiceszef ekspedycji Dmitrij Borisow opublikował zdjęcia z wnętrza jednostki – podał w piątek dziennik „Izwiestija”.

O zatrzymaniu okrętu poinformowano w czwartek, ale doszło do niego trzy dni wcześniej, 1 listopada. Na pokładzie znajduje się 38 członków załogi i 23 pracowników naukowych. Ambasada Rosji zapewniła, że jest z nimi w kontakcie.

Jak podaje Radio Swoboda, powołując się na publikacje z 2019 roku, kanadyjskie biuro podróży One Ocean Expeditions zarzuciło wówczas Rosji naruszenie zawartej z nim umowy. Rosja wypożyczyła operatorowi dwa okręty, w tym Akademika Joffe, do przewozu turystów, a potem wycofała obie jednostki.

Instytut Oceanologii Rosyjskiej Akademii Nauk, który jest właścicielem Akademika Joffe, nie skomentował incydentu z zatrzymaniem okrętu.

źródło PAP/ fot. PAP

Zobacz podobne

Wizyta Wojewody Pomorskiej w MOSG

PL

Olbrzymi i luksusowy wycieczkowiec Norwegian Getaway w Porcie Gdynia

BS

Żołnierze Wyklęci: jeden cel – niepodległość

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie