Polski Portal Morski
Aktualności Extra

Zakończenie sezonu żeglarskiego

W Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej odbyło się slipowanie jednostek. Procedura ta jest jednoznaczna z zakończeniem sezonu żeglarskiego.

Od maja, kiedy to rozpoczyna się sezon żeglarski, w Ośrodku przeprowadzone zostały kursy na patenty żeglarza jachtowego, jachtowego sternika morskiego, sternika motorowodnego, motorowodnego sternika morskiego oraz obsługi szybkiej łodzi hybrydowej.
W ramach działalności szkoleniowej Ośrodka zrealizowano rejsy krajowe – pełnomorskie i rejsy zatokowe, w których jednostki ośrodka spędziły 850 dni na morzu i w portach.

Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej przeznaczony jest do prowadzenia szkoleń żeglarskich i motorowodnych, organizacji rejsów szkoleniowo-stażowych oraz zabezpieczenia regat w rejonie Zatoki Gdańskiej. W Ośrodku szkolą się i odbywają rejsy podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej oraz kadra wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP. Do zabezpieczenia zadań OSŻ MW wykorzystuje jachty pełnomorskie, jachty zatokowe, motorówki i łodzie motorowe.

źródło 3 FO/ fot. kmdr ppor. Krzysztof Duszyński

Zobacz podobne

Zwiększył się kolejowy dostęp do portów w Gdyni i Gdańsku

KM

Niemcy/ Minister: ws. realizacji NS2 jesteśmy otwarci na sugestie, ale nie będziemy piętrzyć przeszkód

JJ

Czterech w rywalizacji o system dowodzenia dla Miecznika

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie