Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Turystyka

POT i WOPR będą współpracować w zakresie turystyki wodnej

Polska Organizacja Turystyczna i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe podpisali porozumienie o współpracy, którego celem jest m.in. rozwój turystyki wodnej w Polsce i promowanie bezpieczeństwa nad wodą – poinformowała w środę POT.

„Chcemy promować aktywną formę wypoczynku, a jednocześnie edukować zarówno młodszych, jak i starszych miłośników turystyki wodnej, o tym, jak zachowywać się nad Bałtykiem, jeziorami czy na kąpieliskach” – podkreślił cytowany w środowej informacji prezes POT Rafał Szlachta.

Jak przekazano, ważnym elementem współpracy będzie edukacja turystów uprawiających turystykę wodną i szerzenie zasad bezpieczeństwa nad wodą poprzez akcje w mediach społecznościowych i internetowych POT. Wspólne działania mają też dotyczyć Mobilnego Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła, w ramach którego WOPR ma prezentować m.in. animacje.

Postanowienia umowy przewidują także kontynuację w 2022 r. kampanii społecznej „Bezpieczna Woda” skierowanej do dzieci, młodzieży, pedagogów i rodzin z dziećmi.

Zgodnie z podpisanym w środę porozumieniem POT i WOPR mają też wspólnie promować turystykę wodną w Polsce i organizować wydarzenia turystyczne, rekreacyjne oraz zawody organizowane w kraju i za granicą. Celem jest także „rozwój ruchu turystycznego do miejsc związanych z wodą tj. stanic, nad jeziora, do marin, kąpielisk, rezerwatów przyrody na sezon letni i krótkie pobyty”.

Porozumienie podpisali w siedzibie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego: prezes POT Rafał Szlachta oraz prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Paweł Błasiak. 

źródło PAP/ fot. WOPR

Zobacz podobne

Pierwsze po wojnie rudowęglowce ze Stoczni Gdańskiej

BS

Niemcy nie chcą terminalu LNG. „Dlaczego rząd nie porozumie się z Polską?”

BS

Nowy śmigłowiec szkolny US Navy

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie