Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski

Prace przy projekcie Polimery Police

Spółka Grupy Kapitałowej Grupa Azoty Polyolefins, która odpowiedzialna jest za realizację Polimery Police – jednej z największych inwestycji w europejskim przemyśle chemicznym, zakończyła budowę platformy rozładunkowej na podprojekcie Terminala Przeładunkowo-Magazynowego.

Obecnie trwa montaż pomostów komunikacyjnych, balustrad oraz urządzeń cumowniczych i odbojowych dla statków.

Ponadto nadal trwają prace wykończeniowe w pompowni, transformatorowi oraz w budynku głównym terminalu. Prowadzony jest również montaż platform technologicznych i dostępowych na dachach zbiorników propanu oraz rurociągów technologicznych. Trwa spawanie wewnętrznego płaszcza zbiorników propanu i etylenu.

Grupa Azoty od kilku lat zmienia oblicze polskiej chemii. Jej działania sprawiają, że jest to jedna z najbardziej innowacyjnych gałęzi przemysłu w Europie. To efekt długofalowej strategii przyjętej przez Grupę, której jednym z filarów są nowe inwestycje. Już w tej chwili Spółka prowadzi projekty warte ponad 4 mld zł, a do końca 2020 r. na 68 projektów inwestycyjnych Grupa Azoty przeznaczy ponad 7 mld zł. Będą to największe tego typu przedsięwzięcia w Polsce.

źródło / fot.Grupa Azoty

Zobacz podobne

IV Pomorska Nagroda Literacka „Wiatr od morza”. Czas na finał – zwycięzców poznamy w środę

KM

W 2022 r. Stocznia Crist zakończy budowę promu dla fińskiego armatora

AZ

Port Gdańsk. Specjalistyczne zajęcia dla instruktorów

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie