Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski

Prace przy projekcie Polimery Police

Spółka Grupy Kapitałowej Grupa Azoty Polyolefins, która odpowiedzialna jest za realizację Polimery Police – jednej z największych inwestycji w europejskim przemyśle chemicznym, zakończyła budowę platformy rozładunkowej na podprojekcie Terminala Przeładunkowo-Magazynowego.

Obecnie trwa montaż pomostów komunikacyjnych, balustrad oraz urządzeń cumowniczych i odbojowych dla statków.

Ponadto nadal trwają prace wykończeniowe w pompowni, transformatorowi oraz w budynku głównym terminalu. Prowadzony jest również montaż platform technologicznych i dostępowych na dachach zbiorników propanu oraz rurociągów technologicznych. Trwa spawanie wewnętrznego płaszcza zbiorników propanu i etylenu.

Grupa Azoty od kilku lat zmienia oblicze polskiej chemii. Jej działania sprawiają, że jest to jedna z najbardziej innowacyjnych gałęzi przemysłu w Europie. To efekt długofalowej strategii przyjętej przez Grupę, której jednym z filarów są nowe inwestycje. Już w tej chwili Spółka prowadzi projekty warte ponad 4 mld zł, a do końca 2020 r. na 68 projektów inwestycyjnych Grupa Azoty przeznaczy ponad 7 mld zł. Będą to największe tego typu przedsięwzięcia w Polsce.

źródło / fot.Grupa Azoty

Zobacz podobne

Zostań Żołnierzem RP z ORP Orzeł

MZ

Rampa ms „Estonia” wydobyta na powierzchnię

KM

Most kolejowy nad Wartą z nową konstrukcją!

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie