Polski Portal Morski
Bez kategorii

Hiszpania/ Ośmiu imigrantów zginęło podczas podróży łodzią na Wyspy Kanaryjskie

Ośmiu imigrantów zmarło wewnątrz łodzi podczas podróży z północno-zachodnich wybrzeży Afryki na Wyspy Kanaryjskie. Udający się z Maroka przybysze próbowali dostać się łodzią na wyspę Gran Canaria.

Jak poinformowała hiszpańska straż wybrzeża, służby ratownicze zdołały dotrzeć do dryfującej jednostki w niedzielę rano w odległości około 40 mil morskich od południowej części wyspy.

Według regionalnych mediów wszyscy podróżujący małą łodzią nielegalni imigranci to obywatele Maroka. Hiszpańskim służbom udało się uratować 62 osoby znajdujące się wewnątrz jednostki.

Z dotychczasowych ustaleń straży wybrzeża wynika, że łódź z imigrantami znajdowała się na morzu przez tydzień, a ośmiu zmarłych pasażerów nie wytrzymało trudów podróży.

Według dziennika “Canarias7” do niedzielnego popołudnia konieczne było hospitalizowanie dwunastu pasażerów łodzi z imigrantami, którzy byli wycieńczeni. Trzej z nich znajdują się w stanie ciężkim.

Regionalna gazeta odnotowała, że w niedzielę na Gran Canarię dopłynęły jeszcze dwie inne łodzie z nielegalnymi imigrantami z Maroka. W pierwszej jednostce było 36 osób, a w drugiej – 40.

źródło PAP/ fot. Shutterstock

Zobacz podobne

Port Gdynia przygotowuje się do przyjmownia największych kontenerowców świata

BS

Świnoujście. Prace nad budową tunelu posuwają się do przodu

BS

Żaglówką ze Świnoujścia dookoła świata

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie