Polski Portal Morski
Aktualności

Tunel i nowe drogi w Świnoujściu

W Świnoujściu, przy okazji budowy tunelu na wyspie Uznam i Wolin powstają drogi. Długość tunelu ma półtora kilometra, a cała inwestycja ponad trzy kilometry.

Od poniedziałku kierowcy pojadą nową ulicą. Zmian będzie więcej. Prace drogowe są prowadzone w różnych częściach miasta.

Roboty drogowe, poza częścią drążoną tunelu, idą jak burza. Na wyspie Uznam już w 90 procentach wykonano jezdnię i roboty brukarskie. Ostatnia, ścieralna warstwa asfaltu zostanie położona w przyszłym roku. 

Prace na nowych drogach wyspy Wolin również przekroczyły półmetek. Warstwę wiążącą wykonano w 60 procentach. W planach jest rozbiórka dotychczasowych dróg – połączenie ulic Fińskiej, Duńskiej i wjazdu do tunelu z nowym układem drogowym. 

Do zrobienia pozostały także ścieżki rowerowe i chodniki.

W związku z prowadzonymi pracami od dzisiaj pomiędzy ulicami Fińską a Ludzi Morza ruch będzie odbywał się dwukierunkowo po nowej jezdni, z wykorzystaniem fragmentu budowanego ronda.

W innej części miasta, ulicy Jachtowej, która po otwarciu tunelu będzie eksploatowana w większym stopniu, zakończono pierwszy etap inwestycji. Powstaje tam ścieżka rowerowa i chodnik od bramy parkowej do Wybrzeża Władysława IV. Na końcu Jachtowej powstała droga z kostki brukowej, przy której wybudowano 54 miejsca parkingowe.

Źródło: Radio Szczecin fot.: eswinoujscie.pl

Zobacz podobne

Są chętni na transport przez Mierzeję Wiślaną

BS

Wspólne spotkanie konsultacyjne aPZRP i II aPGW w Gdańsku

AB

Ukwiał na ORP „Drużno”

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie