Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Ukraina negocjuje zakupy LNG z Kataru przez Polskę

Kijów negocjuje kontrakt na dostawy gazu skroplonego od Qatargas. Dostawy miałyby odbywać się za pośrednictwem polskiego terminala LNG w Świnoujściu i planowanego terminala FSRU w Gdańsku. 

– Pracujemy nad bezpośrednim kontraktem na dostawy gazu z Kataru sprowadzanego za pośrednictwem polskich portów. To nie są łatwe negocjacje, ale cały czas je prowadzimy – powiedział Maxim Niemczinow, wiceminister energetyki Ukrainy.

Niemczinow wskazał również, że w planach jest zwiększenie przepustowości gazociągów na granicy polsko-ukraińskiej. – Obecna przepustowość gazociągów na granicy polsko-ukraińskiej nie jest zadowalająca. Pracujemy również nad tym, aby tę przepustowość w najbliższej przyszłości zwiększyć i umożliwić sprowadzenie LNG z tego kierunku – oznajmił.

Na początku listopada kancelaria prezydenta Wołodymyra Zełeńskiego poinformowała, że na marginesie szczytu klimatycznego COP26, że prezydent Ukrainy odbył rozmowę z szejkiem Kataru, Tamim bin Hamad Al Thanim na temat podpisania ewentualnego kontraktu gazowego.

źródło http://www.biznesalert.pl/ fot. Gaz- System

Zobacz podobne

Uczestnicy Dakaru zajęli drugie miejsce w regatach żeglarskich Loro Piana

BS

Konsultacje z sześcioma krajami zakończone sukcesem

KM

Fregata HMCS Halifax płynie na Bałtyk, ma pomóc Europie w „utrzymaniu siły i suwerenności”

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie