Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Ukraina negocjuje zakupy LNG z Kataru przez Polskę

Kijów negocjuje kontrakt na dostawy gazu skroplonego od Qatargas. Dostawy miałyby odbywać się za pośrednictwem polskiego terminala LNG w Świnoujściu i planowanego terminala FSRU w Gdańsku. 

– Pracujemy nad bezpośrednim kontraktem na dostawy gazu z Kataru sprowadzanego za pośrednictwem polskich portów. To nie są łatwe negocjacje, ale cały czas je prowadzimy – powiedział Maxim Niemczinow, wiceminister energetyki Ukrainy.

Niemczinow wskazał również, że w planach jest zwiększenie przepustowości gazociągów na granicy polsko-ukraińskiej. – Obecna przepustowość gazociągów na granicy polsko-ukraińskiej nie jest zadowalająca. Pracujemy również nad tym, aby tę przepustowość w najbliższej przyszłości zwiększyć i umożliwić sprowadzenie LNG z tego kierunku – oznajmił.

Na początku listopada kancelaria prezydenta Wołodymyra Zełeńskiego poinformowała, że na marginesie szczytu klimatycznego COP26, że prezydent Ukrainy odbył rozmowę z szejkiem Kataru, Tamim bin Hamad Al Thanim na temat podpisania ewentualnego kontraktu gazowego.

źródło http://www.biznesalert.pl/ fot. Gaz- System

Zobacz podobne

Dzień Marynarza Żeglugi Śródlądowej. Zawsze na służbie

AB

NATO zwiększy ochronę infrastruktury krytycznej po sabotażu rurociągów Nord Stream

KM

MKDNiS. Stocznia Gdańska z potwierdzoną przez sąd ochroną konserwatorską

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie