Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Nowy dzierżawca terminalu kontenerowego w Porcie Gdynia

Dwie firmy – International Container Terminal Services oraz Gdynia Container Terminal – złożyły wstępne oferty w przetargu na nowego operatora terminalu kontenerowego w Porcie Gdynia – poinformował w poniedziałek PAP Maciej Krzesiński z Portu Gdynia.

„Obaj oferenci to firmy o niezwykle dużym doświadczeniu w obsłudze ładunków morskich, ze szczególnym uwzględnieniem ładunków skonteneryzowanych” – podkreślił dyrektor ds. marketingu i współpracy z zagranicą Portu Gdynia Maciej Krzesiński.

International Container Terminal Services z siedzibą w Manili (Filipiny) jest właścicielem Baltic Container Terminal (Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego) w Gdyni, a Gdynia Container Terminal to działający w sąsiedztwie BCT operator należący do spółki Hutchison.

„Kolejnym etapem będzie analiza przedłożonych dokumentów, decyzja o dopuszczeniu do postępowania i negocjacje. Po tym etapie oferenci zostaną poproszeni o złożenie ostatecznych ofert i na ich podstawie zostanie wybrany zwycięzca postępowania. Przewidujemy, że całość powinna zostać zakończona podpisaniem umowy w okolicach końca pierwszego kwartału przyszłego roku” – podał Krzesiński.

Przeznaczeniem terminalu, na który władze Portu Gdynia szukają dzierżawcy, będzie obrót portowo-morski ładunków drobnicowych ze szczególnym uwzględnieniem przeładunku i składowania kontenerów, prowadzenia Tymczasowego Terminalu Instalacyjnego (TTI) morskich farm wiatrowych tj. rozładunku, składowania, wstępnego montażu oraz załadunku komponentów morskich turbin wiatrowych do montażu.

W sprawie przetargu na nowego operatora terminalu do władz gdyńskiego portu pisali ostatnio przedstawiciele związku zawodowego działającego w terminalu BCT. Zdaniem związkowców, postępowanie przetargowe trwa zbyt długo, a zmiana operatora będzie się wiązać ze zwolnieniami pracowników. 

źródło PAP/ fot. BCT Gdynia

Zobacz podobne

Kończą się prace przy budowie wyjść ewakuacyjnych z tunelu pod Świną

KM

4 maja 1940 r. ORP Grom ginie pod Narwikiem

MZ

Lodołamacz „Tarpan” zwodowany!

KD

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie