Polski Portal Morski
Aktualności

Kreml: decyzja Niemiec o wstrzymaniu certyfikacji Nord Stream 2 nie jest polityczna

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w środę, że decyzja regulatora niemieckiego o wstrzymaniu procesu certyfikacji firmy będącej operatorem Nord Stream 2 nie jest upolityczniona. Operator jest gotów spełnić wszelkie wymogi – zapewnił Pieskow.

rzedstawiciel Kremla przekonywał, że certyfikacja jest „dość skomplikowanym procesem, co było wiadomo od samego początku”. Wskazał, że spółka NordStream 2 AG, będąca operatorem gazociągu zapowiedziała, że spełni wymogi niemieckiego regulatora. Według mediów rosyjskich będzie to wymagało powołania nowej spółki, zarejestrowanej w Niemczech, podczas gdy Nord Stream 2 AG jest zarejestrowana w Szwajcarii.

Pytany, czy rosyjsko-niemiecki gazociąg zostanie uruchomiony do końca roku, Pieskow powiedział, że należy o to zapytać instytucje decydujące o certyfikacji Nord Stream 2.

O wstrzymaniu procesu certyfikacji niemiecki regulator BNetzA poinformował we wtorek. Według dziennika „Kommiersant” zwłoka oznacza, że uruchomienie NordStream 2 może opóźnić się do lata 2022 roku. 

Źródło: PAP fot.: archiwum

Zobacz podobne

ORP Arctowski wrócił do służby po modernizacji w PGZ Stoczni Wojennej

KM

Budowa nowej fabryki Polimery Police na finiszu

BS

Szef Naftohazu: resort gospodarki Niemiec nie konsultował się z Kijowem w sprawie NS2

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie