Polski Portal Morski
Aktualności

Przebudowa nabrzeża w porcie Lubin

Podpisano umowę z firmą Aarsleff Sp. z o.o. na przebudowę nabrzeża postojowego wraz z wyciągiem łodziowym w porcie Lubin.

Umowa obejmuje sporządzenie projektu wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wykonaniem całości prac budowlanych. Za kwotę 4.164.780 zł brutto wykonana zostanie przebudowa nabrzeża o długości ok. 119 m wraz z wyciągiem łodziowym o szerokości 7 m i nachyleniu dna 10,5 % przy długości 14 m.

– „Będzie odbudowane nabrzeże, które jest w bardzo złym stanie technicznym. Właśnie podpisaliśmy umowę z firmą Aarsleff na kwotę 4 miliony 164 tysiące złotych, która w formule „zaprojektuj i wybuduj” odbuduje nam nabrzeże postojowe wraz z wyciągiem łodziowym w porcie Lubin” – mówi Jacek Zawadzki z Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Nabrzeże będzie miało prawie 120 metrów długości oraz wyciąg dla łodzi rybackich o szerokości 7 metrów i długości 14 metrów.

– „To jest nabrzeże typowo przeładunkowe, ono ma dwa poziomy, więc rybacy mogą w łatwy sposób rozładować swoje łodzie rybackie, wyciągnąć te skrzynki z rybami, a następnie przewieźć je do chłodni. Na podstawie ostatniego przeglądu nurkowego, który wykonaliśmy przy pięcioletnim przeglądzie stwierdzono, że są tam dziury w ściance szczelnej, stąd decyzja, że innej metody niż przebudowa nie ma” – tłumaczy Zawadzki.

Lubin to niewielki port rybacki od strony Zalewu Szczecińskiego, ale w encyklopedii jest określany jako Port Morski Lubin.

Źródło/fot.: Urząd Morski w Szczecinie/Radio Szczecin fot.gł.: ikamien.pl

Zobacz podobne

PGNiG w I półroczu br. osiągnęło ok. 78 mld zł przychodów i 4,8 mld zysku netto

BS

Statek Hidden Gem przybywa do Rotterdamu, gdzie zostanie przerobiony na jednostkę do wydobywania konkrecji polimetalicznych dla spółki The Metals Company

BS

Wzmożony ruch na Trasie Sucharskiego. Port Gdańsk deklaruje pomoc i rozwiązanie.

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie