Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Klaster Morski

Windhunter Academy – nowy partner AMS

Najnowsze trendy i współpraca nauki z biznesem – to dwa zagadnienia, które trafnie podsumowują naszą relację z nowym partnerem: Windhunter Academy.

Celem umowy jest rozwijanie badań i kształcenia w zakresie energetyki odnawialnej ze szczególnym uwzględnieniem morskiej energetyki wiatrowej. Jednym ze wspólnych projektów AMS i Windhunter Academy jest powstanie laboratorium siłowni wiatrowej, które znacznie wzbogaci ofertę nowego kierunku uczelni: inżynierii przemysłowej i morskich elektrowni wiatrowych na Wydziale Mechanicznym szczecińskiej uczelni.

Wkrótce na Wydziale Mechanicznym Akademii Morskiej zainstalowana zostanie naturalnej wielkości turbina wiatrowa. Pozwoli to na realizację zaawansowanych, specjalistycznych szkoleń kadr dla energetyki wiatrowej. Na wagę tego projektu zarówno dla Akademii Morskiej jak i Windhunter Academy zwrócił uwagę w swoim wystąpieniu rektor AMS, Wojciech Ślączka.


– Ważnym elementem naszej współpracy będzie możliwość organizowania i prowadzenia wspólnych szkoleń dla branży energetyki wiatrowej, zgodnie ze standardami Global Wind Organisation i OPITO – powiedział Wojciech Ślączka.
– Dziękujemy Akademii Morskiej w Szczecinie za chęć współpracy i zaufanie – mówił prezes Windhunter Academy, Rafał Kramek. Dla nas to ważny krok w rozwoju działalności firmy. Już dziś cieszymy się na projekty, które będziemy wspólnie z uczelnią realizować – dodał.

Windhunter Academy jest częścią grupy Windhunter. Firma powstała w 2009 roku i od tego czasu sukcesywnie rozwija usługi szkoleniowe dla branży energetyki wiatrowej.
Windhunter Academy jest pierwszym ośrodkiem w Polsce, który przeszedł audyt i rozpoczął szkolenia w ramach Global Wind Organisation.

źródło AMS,Infomare/ fot. Windhunter

Zobacz podobne

Kongres Morski: Przeładunki towarowe cały czas w górę

JJ

Zarząd Morskiego Portu Gdynia z nagrodą „Symbol Polskiego Sukcesu 2020”

Autor

Dania powiększy terytorium morskie o obszar wielkości Jutlandii

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie