Polski Portal Morski
Aktualności Extra Polska Morska TV Turystyka

Wyjątkowy bieg w Porcie Wojennym Gdynia

W tym roku odbyła się VIII edycja jednego z najbardziej ciekawych i charakterystycznych biegów ulicznych w Polsce, czyli biegu 5 MIL, którego trasa w całości prowadzi na terenie Portu Wojennego Gdynia.

Organizatorem Biegu 5 MIL jest Gdyński Dywizjon Okrętów Bojowych oraz Stowarzyszenie Oficerów Marynarki Wojennej RP.

Pięć mil morskich, czyli 9260 metrów, liczyć będzie trasa kolejnej edycji biegowej imprezy, która rozpocznie się 28 października. Start do biegu, jak co roku, odbędzie się przed okrętem ORP Gen. K. Pułaski o godzinie 11:00 i to właśnie z niego biegacze usłyszą sygnał do rozpoczęcia sportowych zmagań. 

Zawody odbędą się na terenie, który normalnie zamknięty jest dla cywilów i tylko na ten jeden bieg bramy portu otworzą się dla biegaczy, którzy w komplecie wypełnili listę startową tuż po rozpoczęciu zapisów.

W skład dywizjonu Okrętów Bojowych wchodzą dwie fregaty rakietowe typu Oliver Hazard Perry, trzy okręty rakietowe typu Orkan oraz korwety – do zwalczania okrętów podwodnych i patrolowa. Jeżeli  okręty nie będą zmuszone wyjść w morze i brać udział w zadaniach, jakie zleci im dowódca, będzie można je oglądać z trasy biegu.

Historia biegu 5 MIL sięga 2013 roku, kiedy 27 listopada odbyła się pierwsza edycja zawodów. Po pasjonującym finiszu, z jednosekundową przewagą, zwyciężył reprezentujący Gdyńskie Centrum Sportu Piotr Suchenia, a na drugim miejscu uplasował się kapral Jacek Śliwiński z Zespołu Sportowego Marynarki Wojennej w Gdyni. Podium uzupełnił bosman Jacek Nowak z Dowództwa 3 Flotylli Okrętów.

źródło mlodagdynia.pl/ fot. fb 5 mila / mat. filmowy Marynarka Wojenna

Zobacz podobne

Via Carpatia wśród tematów spotkania z Prezydent Grecji

Autor

Piąta w tym roku dostawa LNG do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu

AB

Marek Gróbarczyk wiceministrem w resorcie Infrastruktury

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie