Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Porty

„Dźwiękowy szlak Odry” na wystawie w Szczecinie

Jak brzmi rzeka? Żeby się o tym przekonać wystarczy posłuchać. Te dźwięki zabiorą publiczność w wielowymiarową dźwiękową podróż. Podróż, dla której inspiracją była kulturotwórcza siła rzeki Odry i otaczającej ją przyrody.

W Dolinie Dolnej Odry poza otaczającą nas przyrodą możemy usłyszeć również dźwięki Portu Morskiego Szczecin. Wody Odry począwszy od północnego mostu Trasy Zamkowej w Szczecinie, należą do polskich morskich wód wewnętrznych. Od tego mostu Odra stanowi część portu morskiego Szczecin. Dalej na północ od Szczecina obszar wód należy do portu morskiego Police.

Zarząd Morskich Portów Szczecin Świnoujście zaprasza na specjalną prezentację audiowizualną gdzie można usłyszeć „Dźwiękowy szlak Odry”. Prezentacji towarzyszy wystawa „Zabytki toru wodnego Świnoujście-Szczecin”.

Zachęcamy do przyłączenia się w tą niesamowitą podróż szlakiem Odry w dniach 18-21 listopada w godzinach 17:00-18:00. Dla wszystkich odwiedzających audiowizualną wystawę przewidziana jest niespodzianka w formie płyty, która została przygotowana przez Biuro ds. Odrzańskiej Drogi Wodnej ZMPSiŚ SA.

Sama wystawa „Zabytki toru wodnego Świnoujście-Szczecin” zawiera między innymi eksponaty wydobyte z Odry wraz z planszami i zdjęciami, które uzupełniają ich historię. Wystawa będzie dostępna od 19.11.2021-31.12.2021 w godzinach pracy Muzeum.

Zapraszamy do przesłuchania, słuchając można zanurzyć się i popłynąć razem z dźwiękami tej rzeki.

źródło/ fot./mat. filmowy Port Szczecin Świnoujście

Zobacz podobne

Rusza szczyt Partnerstwa Transatlantyckiego w Warszawie

JJ

Gliwice/ Powstaje projekt elektrycznego jachtu dla niepełnosprawnych

BS

PGZ SW podsumowuje rok 2022

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie