Polski Portal Morski
Aktualności

Nawet “10” na morzu. Do jutra rana porywisty wiatr – ostrzeżenie pogodowe dla Gdańska i regionu

Do soboty rano w Gdańsku i innych gminach nadmorskich na Pomorzu zapowiadany jest silny wiatr, w porywach nawet ponad 80 km/h. Warto zabrać z balkonów i tarasów przedmioty, które mogą ulec zniszczeniu. Należy unikać wizyt na cmentarzach i spacerów w parkach. Na morzu sztorm o sile 10 w skali Beauforta. W sobotę nadal ma wiać, ale słabiej.

Ostrzeżenie obowiązuje od piątku, 19 listopada od godz. 10.00 do soboty, 20 listopada do godz. 08.00. Przebieg: wiatr zachodni do północno-zachodniego 7 do 8, w porywach 9, w części północnej przejściowo do 10 w skali B.

“Choć silny zachodni wiatr jest słyszalny już od rana, maksimum ma przypaść na godziny popołudniowe i wieczorne w piątek oraz noc z piątku na sobotę. Na Wybrzeżu Słowińskim, Mierzei Helskiej oraz części Pobrzeża Kaszubskiego możliwe będą porywy sięgające 80-95 km/h. Najsilniej powinno powiać w pasie od Łeby po Hel i dalej Gdynię. Tam wiatr może przekraczać w skrajnych przypadkach 90 km/h. Wartości zbliżone do 80-90 km/h mogą być notowane w rejonie Małego Trójmiasta Kaszubskiego, Kartuz, Żukowa, czy Gdańska. W pozostałej części Pomorza będziemy rejestrować porywy na poziomie 60-80 km/h. Poza strefą zagrożenia, w tzw. strefie „zielonej” będzie to 50-65 km/h. Kierunek wiatru zachodni, przechodzący w nocy na północno-zachodni.

Jeszcze w pierwszej części dnia, w wielu miejscach spodziewane są opady deszczu, które powinny ustępować po południu, jednakże pogoda wizualnie się nie poprawi. Po ustąpieniu opadów wiatr będzie się nasilać. Od jutra już nieco słabiej, jednak wciąż wicher da się we znaki.

Zaleca się odpuścić wszelkie spacery i aktywności terenowe, zwłaszcza w strefie pomarańczowej oraz w jej pobliżu. Dotyczy szczególnie wypadów do lasu”.

Wiatr wieje w całym regionie, ale nie wszędzie jednakowo

Źródło: gdansk.pl

Zobacz podobne

Terminal Promowy w Świnoujściu. Estakada niebawem z gotowymi najazdami!

BS

Nigeryjska ropa w rafinerii LOTOSU

BS

Modernizacja polskiej floty w pełni; przykładem budowany dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej nowy prom

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie