Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne

Ciąg dalszy prac przy budowie tunelu w Świnoujściu

Trwają roboty wewnątrz wydrążonego pod Świną tunelu. W ubiegłym tygodniu zakończono montaż stalowej konstrukcji wzmacniającej jego obudowę w miejscu, gdzie powstanie pierwsze wyjście ewakuacyjne.

Obecnie na konstrukcji wzmacniającej budowane są pomosty przejazdowe.W dalszym ciągu trwa też wiercenie i wklejanie kotew pod wsporniki dla prefabrykatów.Aby wykonywanie konstrukcji wewnętrznych było sprawniejsze, wciąż przygotowywana jest maszyna TULC, która ułatwi to zadanie.

Zarówno wewnątrz tunelu, jak i na zewnątrz (na wyspie Uznam) trwa demontaż rurociągów, którymi w trakcie drążenia transportowana była płuczka wiertnicza i urobek. Rozbierana jest również niepotrzebna już Stacja STP, gdzie separowano płuczkę. W zakładzie prefabrykacji powstają zbrojenia dla prefabrykatów na konstrukcje wewnętrzne w tunelu, które następnie są betonowe.

Trwa murowanie ścian zewnętrznych budynków Biura Centrum Obsługi. Z kolei dla budynku stacji Trafo TK 3 przygotowywane jest podłoże pod warstwę betonu wewnątrz obiektu. Na wyspie Wolin kontynuowany jest demontaż Wyspiarki. Prowadzony jest też demontaż ściany szczelinowej zamykającej komorę odbiorczą od strony rampy.

Na obu wyspach trwają budowa sieci uzbrojenia terenu i infrastruktury drogowej oraz roboty drogowe i humusowanie.

źródło/ fot./mat. filmowy UM Świnoujście

Zobacz podobne

Polska kadra oraz sztab trenerski i medyczny na igrzyska w Tokio

BS

Assenova: Wyrok TSUE ws. OPAL wymusi na Gazpromie nową umowę tranzytową z Ukrainą

JJ

Premier: szybki powrót do wzrostu gospodarczego – to jeden z głównych celów rządu na ten rok

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie