Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Polska Morska TV

Październik na placu budowy Polimery Police

Spółka Grupy Kapitałowej Grupa Azoty Polyolefins, która odpowiedzialna jest za realizację Polimery Police – jednej z największych inwestycji w europejskim przemyśle chemicznym, zakończyła kolejny miesiąc na budowie.

Aktualnie zakończono budowę platformy rozładunkowej na podprojekcie Terminala Przeładunkowo-Magazynowego. Trwa również montaż pomostów komunikacyjnych, balustrad oraz urządzeń cumowniczych i odbojowych dla statków. Ukończone zostało pogłębianie przy nabrzeżu Dalbowym do głębokości 12,5 m. Obecnie trwają prace związane z umacnianiem dna oraz prace techniczne na kanale polickim między terminalem a torem wodnym Świnoujście – Szczecin.

Ponadto nadal trwają prace wykończeniowe w pompowni, transformatorowi oraz w budynku głównym terminalu. Prowadzony jest montaż platform technologicznych i dostępowych na dachach zbiorników propanu oraz rurociągów technologicznych. Trwa spawanie wewnętrznego płaszcza zbiorników propanu i etylenu.

Cały projekt, za którego realizację odpowiedzialna jest spółka Grupa Azoty Polyolefins osiągnął już prawie 80% zaawansowania rzeczowego.

źródło/ fot./mat. filmowy Grupa Azoty

Zobacz podobne

50 lat temu zmarł Józef Unrug – dowódca obrony Wybrzeża w 1939 r.

BS

Zlokalizowano wszystkie wystające ponad dno elementy wraku bombowca B-17G

BS

Złomowanie statków morskich

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie