Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Polska Morska TV

Październik na placu budowy Polimery Police

Spółka Grupy Kapitałowej Grupa Azoty Polyolefins, która odpowiedzialna jest za realizację Polimery Police – jednej z największych inwestycji w europejskim przemyśle chemicznym, zakończyła kolejny miesiąc na budowie.

Aktualnie zakończono budowę platformy rozładunkowej na podprojekcie Terminala Przeładunkowo-Magazynowego. Trwa również montaż pomostów komunikacyjnych, balustrad oraz urządzeń cumowniczych i odbojowych dla statków. Ukończone zostało pogłębianie przy nabrzeżu Dalbowym do głębokości 12,5 m. Obecnie trwają prace związane z umacnianiem dna oraz prace techniczne na kanale polickim między terminalem a torem wodnym Świnoujście – Szczecin.

Ponadto nadal trwają prace wykończeniowe w pompowni, transformatorowi oraz w budynku głównym terminalu. Prowadzony jest montaż platform technologicznych i dostępowych na dachach zbiorników propanu oraz rurociągów technologicznych. Trwa spawanie wewnętrznego płaszcza zbiorników propanu i etylenu.

Cały projekt, za którego realizację odpowiedzialna jest spółka Grupa Azoty Polyolefins osiągnął już prawie 80% zaawansowania rzeczowego.

źródło/ fot./mat. filmowy Grupa Azoty

Zobacz podobne

Indonezja: Marynarka wojenna poszukuje 53 członków załogi zaginionego okrętu podwodnego

MZ

Pionierska inwestycja PGNiG na Norweskim Szelfie Kontynentalnym

BS

GAZ-SYSTEM gotowy przyspieszyć prace nad terminalem LNG w Gdańsku

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie