Polski Portal Morski
Aktualności Technologie

Kolejny statek dla Finnlines zwodowany

W chińskich zakładach Jinling Shipyard zwodowano kolejny statek dla firmy Finnlines. Uroczystość odbyła się 22 listopada.

To kamień milowy dla budowy jednostki Finneco III – trzeciego już statku hybrydowego powstającego dla fińskiego armatora w Państwie Środka. Ma on aż 238 m długości i posiada pas ładunkowy o długości 5800 m. Pozwoli on na zwiększenie możliwości przewozowych operatora.

Statek będzie mógł bowiem przetransportować o 40 proc. więcej ładunków niż największe należące obecnie do przewoźnika jednostki ro-ro. Dodatkowo ograniczony zostanie wpływ działalności przewoźnika na środowisko. Finneco III, podobnie jak wcześniej zwodowane statki, wyposażony jest w kolektory słoneczne, niskoemisyjne silniki, a także baterie, z których korzystać będzie podczas manewrowania w portach. Statki serii Finneco wejdą do eksploatacji w przyszłym roku. Wykorzystywane będą m.in. na Bałtyku, na Morzu Północnym i w Zatoce Biskajskiej.

źródło Promyskat / fot. Finnlines

Zobacz podobne

Prestiżowe wyróżnienie dla statku Urzędu Morskiego w Szczecinie

MZ

Minister Grzegorz Witkowski odwiedził plac budowy II etapu drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską

BS

Ukraina straci ponad miliard dol. rocznie przez Nord Stream 2

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie