Polski Portal Morski
Aktualności Technologie

Kolejny statek dla Finnlines zwodowany

W chińskich zakładach Jinling Shipyard zwodowano kolejny statek dla firmy Finnlines. Uroczystość odbyła się 22 listopada.

To kamień milowy dla budowy jednostki Finneco III – trzeciego już statku hybrydowego powstającego dla fińskiego armatora w Państwie Środka. Ma on aż 238 m długości i posiada pas ładunkowy o długości 5800 m. Pozwoli on na zwiększenie możliwości przewozowych operatora.

Statek będzie mógł bowiem przetransportować o 40 proc. więcej ładunków niż największe należące obecnie do przewoźnika jednostki ro-ro. Dodatkowo ograniczony zostanie wpływ działalności przewoźnika na środowisko. Finneco III, podobnie jak wcześniej zwodowane statki, wyposażony jest w kolektory słoneczne, niskoemisyjne silniki, a także baterie, z których korzystać będzie podczas manewrowania w portach. Statki serii Finneco wejdą do eksploatacji w przyszłym roku. Wykorzystywane będą m.in. na Bałtyku, na Morzu Północnym i w Zatoce Biskajskiej.

źródło Promyskat / fot. Finnlines

Zobacz podobne

Branża offshore oczekuje szybkich decyzji ws. portu instalacyjnego

KM

The Ocean Race Europe Prologue: Sailing Poland wygrał wyścig Kłajpeda – Gdynia!

BS

Międzynarodowe ćwiczenie pk. SPRING STORM 2021

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie