Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski

Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie zastępcą przewodniczącego EMSA

W dniach 17-18 listopada 2021 r. odbyło się 62. posiedzenie Rady Administracyjnej Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Morskiego (EMSA Administrative Board).

W posiedzeniach EMSA Board Polskę reprezentuje dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie, Wojciech Zdanowicz. Na ostatnim posiedzeniu został on jednogłośnie wybrany przez członków EMSA Board (przedstawiciele państw członkowskich UE, Islandii, Norwegii oraz KE) na funkcję zastępcy przewodniczącego Rady Administracyjnej EMSA.

EMSA zajmuje się kwestiami i zadaniami związanymi z bezpieczeństwem, ochroną, klimatem, środowiskiem i jednolitym rynkiem morskim, najpierw jako usługodawca dla państw członkowskich i Komisji, ale także jako innowacyjny i niezawodny partner oraz centrum wiedzy dla europejskiego klastra morskiego i potencjalnie poza nim, jako referencja na arenie międzynarodowej.

Misją EMSA jest służenie interesom morskim UE na rzecz bezpiecznego, bezpiecznego, ekologicznego i konkurencyjnego sektora morskiego oraz działanie jako wiarygodny i szanowany punkt odniesienia w sektorze morskim w Europie i na świecie.

źródło UMS/EMSA fot. EMSA

Zobacz podobne

„Próba odwrócenia uwagi od porażek”. Ukraińska marynarka wojenna o rosyjskiej fregacie na Atlantyku

PL

Wiceszef MKiŚ: Polski rząd nie będzie podejmował działań korzystnych dla rosyjskich podmiotów i dla rosyjskiego rządu

KM

Grupa Orlen osiągnęła 13,6 mld złotych zysku w pierwsze pół roku

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie