Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Neutralizacja niewybuchu przy nabrzeżu portowym

Przy nabrzeżu portowym, niedaleko Muzeum Emigracji, saperzy odkryli niewybuch, który pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Jego neutralizacja odbędzie się w poniedziałek, 29 listopada w godz. 7.30-9.30. Akcję przeprowadzi Marynarka Wojenna RP.

W czwartek, 25 listopada patrol saperski odkrył przy nabrzeżu portowym w Gdyni niezidentyfikowany obiekt podwodny. Po analizie potwierdzono, że to niewybuch, który pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Z uwagi na parametry znaleziska dowódca patrolu saperskiego zdecydował, że podczas poniedziałkowej akcji zostaną ewakułowane dwa budynki Kapitanatu Portu Gdynia oraz Muzeum Emigracji także nabrzeże Francuskie będzie wyłączone z działań eksploatacyjnych, a cumujące tam statki usunięte.

W poniedziałek, 29 listopada policjanci zabezpieczą teren przy Muzeum Emigracji, a neutralizację przeprowadzą specjaliści z Marynarki Wojennej RP.

To nie pierwszy przypadek, kiedy na terenie Gdyni odkryto tego typu „pamiątkę” z czasów II wojny światowej. Niektóre niewybuchy wciąż spoczywają w wodach zatoki i są regularnie neutralizowane przez żołnierzy Marynarki Wojennej. Bardzo ważne jest, aby w przypadku odnalezienia niewybuchu natychmiast powiadomić o tym odpowiednie służby – policję lub straż miejską. W żadnych wypadku nie wolno dotykać ani zabierać takiego znaleziska ze sobą!

źródło http://www.gdynia.pl /fot. mat. Marynarki Wojennej RP

Zobacz podobne

Inauguracja działalności międzynarodowego Collegium Intermarium

MZ

Powrót ORP „Kadm. Xawery Czernicki” po kompleksowej naprawie i modernizacji w PGZ Stoczni Wojennej

MZ

ORP Kondor z Portu Wojennego trafił do nowej mariny w Gdyni

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie