Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Neutralizacja niewybuchu przy nabrzeżu portowym

Przy nabrzeżu portowym, niedaleko Muzeum Emigracji, saperzy odkryli niewybuch, który pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Jego neutralizacja odbędzie się w poniedziałek, 29 listopada w godz. 7.30-9.30. Akcję przeprowadzi Marynarka Wojenna RP.

W czwartek, 25 listopada patrol saperski odkrył przy nabrzeżu portowym w Gdyni niezidentyfikowany obiekt podwodny. Po analizie potwierdzono, że to niewybuch, który pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Z uwagi na parametry znaleziska dowódca patrolu saperskiego zdecydował, że podczas poniedziałkowej akcji zostaną ewakułowane dwa budynki Kapitanatu Portu Gdynia oraz Muzeum Emigracji także nabrzeże Francuskie będzie wyłączone z działań eksploatacyjnych, a cumujące tam statki usunięte.

W poniedziałek, 29 listopada policjanci zabezpieczą teren przy Muzeum Emigracji, a neutralizację przeprowadzą specjaliści z Marynarki Wojennej RP.

To nie pierwszy przypadek, kiedy na terenie Gdyni odkryto tego typu „pamiątkę” z czasów II wojny światowej. Niektóre niewybuchy wciąż spoczywają w wodach zatoki i są regularnie neutralizowane przez żołnierzy Marynarki Wojennej. Bardzo ważne jest, aby w przypadku odnalezienia niewybuchu natychmiast powiadomić o tym odpowiednie służby – policję lub straż miejską. W żadnych wypadku nie wolno dotykać ani zabierać takiego znaleziska ze sobą!

źródło http://www.gdynia.pl /fot. mat. Marynarki Wojennej RP

Zobacz podobne

PERN przeznaczy w tym roku na Program Megainwestycji blisko 340 mln zł

KM

Wiceprezydent Elbląga o przekopie Mierzei: to niepowtarzalna szansa

KM

Świetny początek igrzysk Zofii Klepackiej. Piotr Myszka też w czołówce. Błysk Magdy Kwaśnej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie