Polski Portal Morski
Aktualności

Postęp prac przy budowie gazociągu Baltic Pipe

Projekt Baltic Pipe to strategiczny projekt infrastrukturalny mający na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu na europejskim rynku. Umożliwi on, po raz pierwszy w historii, przesyłanie gazu bezpośrednio ze złóż zlokalizowanych w Norwegii na rynki w Danii i w Polsce, a także do odbiorców w sąsiednich krajach. Poniżej informujemy o aktualnym przebiegu prac składającym się z dwóch etapów.

Prace na Etapie I Goleniów – Ciecierzyce przebiegają zgodnie z harmonogramem. Zakończono spawanie liniowe, natomiast zaawansowanie spawania montażowego kształtuje się na poziomie 98%. Kontynuowane są prace przy budowie nowych gazociągów oraz prace przy tłoczniach gazu w ramach lądowej części Baltic Pipe.

Prace na Etapie II Ciecierzyce – Lwówek również przebiegają zgodnie z założeniami. Obecnie osiągnięto poziom spawania liniowego wynoszący 85%, a spawania montażowego 91%. Prowadzone są próby szczelności i wytrzymałości odc. liniowych. Rozpoczęto spawanie spoin gwarantowanych. Trwają również prace związane z realizacją robót budowlanych i technologicznych na TG Goleniów, ZZU Buszów, ZZU Kolonia Kiczarowo oraz ZZU Przywodzie.

Ponadto trwają roboty ziemne oraz układka gazociągu w wykopie. Ułożono ponad 119 km gazociągu co stanowi 98%. Zrealizowano już 50 z 51 przekroczeń bezwykopowych. Obecnie trwa wiercenie przekroczenia pod rzeką Wartą – to najdłuższe przekroczenie w technologii Direct Pipe w Polsce.

Źródło: TT/Baltic Pipe fot.: GAZ-SYSTEM

Zobacz podobne

Prezydent podpisał nowelę ustawy o bezpieczeństwie morskim

AZ

USA/ CNN: wojskowi usunęli wrażliwe dane z drona przed rozbiciem go w Morzu Czarnym

BS

Grupa Wyszehradzka solidarna w sprawie ochrony granic UE

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie