Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie Ważne

Seefalke jak nowy!

W sobotę 27 listopada wypłynął ze stoczni niemiecki statek inspekcyjny Seefalke. Operatorem jednostki jest agencja rządowa Bundesanstalt für Landwirtschaft und Ernährung a jej głównym zadaniem jest patrolowanie wód niemieckiej strefy ekonomicznej na Morzu Północnym i Bałtyku.

Czasami mierzący 72 m długości Seefalke zapuszcza się z 20-osobową załogą aż na łowiska wokół Islandii, gdzie pomaga w przestrzeganiu kwot połowowych w ramach unijnej współpracy. Patrolowiec trafił do PGZ Stoczni Wojennej po wygraniu przetargu (o kontrakt ubiegały się jeszcze cztery przedsiębiorstwa niemieckie) i przeszedł tu pełny remont klasowy oraz szereg prac konserwacyjno-malarskich, elektrycznych, mechanicznych oraz wyposażeniowych. Mieliśmy okazję porozmawiać z jego kapitanem, Panem Michaelem Beismannem o tym jak przebiegał remont.

Kapitan Beismann nie krył swojego zadowolenia z jakości i terminowości wykonywania prac: „Wszystko przebiegało wzorowo. Oczywiście, jak wszędzie zdarzają się mniejsze lub większe wyzwania i nieprzewidziane sytuacje, ale to właśnie sposób podejścia do nich i ich wspólnego rozwiązywania stanowi o dobrej współpracy. Dość powiedzieć, że moja jednostka jest teraz jak nowa – good as new!”.

Krótka wizyta w głównych pomieszczeniach pokazuje, że statek rzeczywiście opuszcza nabrzeże w doskonałym stanie. „Myślę, że po tym zleceniu na pewno nas będą na Seefalke miło wspominali. Armator zaufał nam a my dokładnie wywiązaliśmy się z umowy. To był doskonały początek współpracy i mam nadzieję, że za jakiś czas do stoczni uda nam się ściągnąć bliźniacze jednostki należące do tego armatora” powiedział Maciej Fularczyk, menedżer projektu.

źródło / fot. PGZ Stocznia Wojenna

Zobacz podobne

Rozpoczęło się wdrażanie w portach Szczecina i Świnoujścia systemu PCS

BS

Świnoujście. Tunel wydrążony, ale roboty wewnątrz jeszcze mnóstwo

KM

Szczęśliwego Nowego Roku!

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie