Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

MON: kolejne radary Odra dla Sił Zbrojnych RP

Inspektorat Uzbrojenia zawarł umowę z PIT-Radwar na dostawę mobilnych radarów średniego zasięgu TRS-15M Odra wraz pakietem szkoleniowym – poinformowało w poniedziałek MON. Radary zostaną dostarczone do wojska w 2024 roku.

„Inspektorat Uzbrojenia zawarł umowę z PIT-Radwar na dostawę kolejnych trójwspółrzędnych mobilnych radarów średniego zasięgu TRS-15M Odra wraz pakietem szkoleniowym. Radary zostaną dostarczone do Wojska Polskiego w 2024 r.” – podał w poniedziałek na Twitterze resort obrony.

Mobilny trójwspółrzędny radar obserwacyjny średniego zasięgu TRS-15 jest przeznaczony do pracy w systemie obrony powietrznej jako źródło informacji radiolokacyjnej dla systemów dowodzenia i kierowania. Po dodaniu funkcjonalności kanału morskiego, radar może pracować jako sensor nabrzeżnych systemów rakietowych.

Radar TRS-15 składa się z jednostki antenowej i jednostki wskaźnikowej transportowanych na podwoziach samochodu ciężarowego. System antenowy jest rozwijany w czasie krótszym niż 20 min przez trzyosobową załogę.

Współrzędne celów powietrznych są określane w trzech wymiarach. Zasięg radaru to ponad 200 km, pułap – do 30 km.

Źródło: PAP fot.: defence24

Zobacz podobne

Otwarto wystawę makiet statków i okrętów „Żagle na mniejszą skalę” 

AZ

Nocne regaty po wodach Bałtyku

BS

Energetyka wchodzi do pomorskich szkół- PSE wspiera edukację!

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie