Polski Portal Morski
Aktualności

Szwecja/ Wciąż trwa gaszenie pożaru na statku w pobliżu Goeteborga

Wciąż nie udało się ugasić pożaru, jaki w sobotę wybuchł na statku handlowym w cieśninie Kattegat w pobliżu Goeteborga. Do akcji włączono dwa helikoptery – poinformował w niedzielę szwedzki Urząd Antykryzysowy (MSB). Na pokładzie statku pozostaje 17 marynarzy.

Wysłane przez MSB helikoptery mają za zadanie „bombardować” płomienie wodą. Na miejscu w akcji gaśniczej uczestniczą również jednostki straży przybrzeżnej ze Szwecji i Danii.

Jak poinformowano, ogień strawił ok. 30 proc. ładunku, jakim jest drewno, ale w niedzielę rozprzestrzenianie się pożaru zostało ograniczone. Kadłub zakotwiczonego statku jest wolny od ognia. W części niezajętej przez płomienie przebywa 17 marynarzy, którzy odmówili opuszczenia jednostki.

Według MSB trwają również przygotowania do opanowania możliwego wycieku „dużej ilości paliwa”, w jakie jest zaopatrzony statek.

Nieznana jest przyczyna wybuchu pożaru, szwedzka policja nie podejrzewa na razie by doszło do przestępstwa.

Masowiec Almirante Storni pływa pod banderą Liberii

źródło PAP/fot. TT/pasażerowie promu Stena Line/MIKAEL BERGLUND

Zobacz podobne

Tragedia załogi polskiego statku „Józef Conrad” w Hajfongu

BS

Nowe wrota na śluzie Przewięź

PL

Politechnika Morska pozyska najnowszy symulator nawigacyjno-manewrowy

JS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie