Polski Portal Morski
Aktualności

PGNiG strategicznym dostawcą gazu ziemnego dla Commercial Metals Company Poland

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Commercial Metals Company Poland (CMC Poland) zawarły długoterminową umowę sprzedaży gazu ziemnego. Szacowany maksymalny wolumen dostaw w okresie od 1 października 2022 roku do 30 września 2027 roku może wynieść 400 mln m sześciennych paliwa. 

– „CMC Poland jest naszym kluczowym Klientem od wielu lat. Zbudowaliśmy silną relację biznesową opartą na wzajemnym zaufaniu i partnerstwie. Dzięki temu doskonale rozumiemy potrzeby naszego Klienta i wyzwania, z jakimi mierzy się branża hutnicza w okresie wysokiej zmienności cen surowców na rynkach. Zawarte w umowie indywidualne i elastyczne rozwiązania zapewniają CMC Poland m.in. możliwość zabezpieczenia ceny zakupu gazu ziemnego w oparciu o instrumenty giełdowe, co pozwala minimalizować efekt wahań rynkowych” – powiedział Paweł Majewski, Prezes Zarządu PGNiG SA. – Podpisanie nowego kontraktu potwierdza atrakcyjność oferty handlowej PGNiG – zaznaczył Paweł Majewski.

– „W trakcie wspólnych dyskusji i negocjacji udało się obu Stronom stworzyć unikalny produkt dostosowany do potrzeb tak dużego odbiorcy przemysłowego, jakim jest CMC Poland Sp. z o.o. Wysoka jakość obsługi oraz elastyczne podejście PGNiG SA do naszych indywidualnych wymagań są podstawą długotrwałej i stabilnej współpracy obu firm” – podkreślił Jerzy Kozicz, Prezes Zarządu CMC Poland Sp. z o.o.

Commercial Metals Company to dynamicznie rozwijająca się międzynarodowa firma z branży hutniczej notowana na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NYSE. Spółka zatrudnia ponad 11 tys. pracowników na całym świecie, w tym ponad 2 tys. w Polsce. Główna siedziba firmy w Polsce zlokalizowana jest w Zawierciu, gdzie znajduje się huta stali.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA jest liderem rynku gazu ziemnego w Polsce. Spółka zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu a także dostawami błękitnego paliwa dla klientów strategicznych. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie tworzy indeks największych spółek – WIG20. PGNiG SA jest spółką-matką w Grupie Kapitałowej PGNiG, która obejmuje ponad 30 spółek działających m.in. w obszarze magazynowania, sprzedaży i dystrybucji paliw gazowych oraz płynnych, a także produkcji ciepła i energii elektrycznej.

Źródło/fot.: PGNiG

Zobacz podobne

GUS: W październiku w portach przeładowano 12,7 mln ton ładunków, wzrost o 45,5%

KM

Port Gdańsk po Międzynarodowych Targach Logistyki i Transportu w Chinach – CILF 2023

AB

29.05 rozpoczęły się regaty The Ocean Race Europe. 12 jachtów na starcie, wśród nich Sailing Poland

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie