Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Kolejna inwestycja w Stoczni Szczecińskiej „Wulkan” już została wdrożona!

W Stoczni Szczecińskiej „Wulkan” trwają kolejne inwestycje, zakupiono właśnie automatyczną linię do montażu i spawania ram .

Nowa linia do spawania belek teowych to Nuova CMM TBL 1500/800/12.000 – 800 Kg/Mt. Jej zaletami są:

Montaż bezpośrednio na stanowisku stołu montażowego, możliwość spawania jednocześnie z obu stron środnika (dwuteownik) czy możliwość realizacji spoin wielościegowych. Jeśli chodzi o parametry to zakres wysokości środników jest od 150 do 1500mm, zakres grubości środników od 5 do 20mm, a zakres szerokości półek od 150 do 800mm, natomiast zakres grubości półek od 5 do 30mm. Maksymalna waga belki jaką można stosować to 800 kg/m, minimalna długość 2500 mm, a maksymalna długość belki wynosić może 16 000 mm.

Stocznia Szczecińska ”Wulkan” współpracuje stale z 60 podmiotami zatrudniającymi prawie 1600 pracowników, które korzystających z infrastruktury technologicznej Stoczni. Są to przede wszystkim firmy z sektora stoczniowego związanych z przemysłem okrętowym, stalowym oraz offshore.

Stocznia Szczecińska ,,Wulkan” to firma z doświadczeniem i dużym potencjałem produkcyjnym w zakresie zarządzania projektami, współpracy z podwykonawcami przy budowie gotowych jednostek oraz innych wielkogabarytowych konstrukcji stalowych.

źródło/ fot. Stocznia Wulkan

Zobacz podobne

W Rosji zmniejsza się wydobycie gazu, to skutek odcięcia dostaw do Europy

KM

Projekt pogłębienia toru wodnego Szczecin-Świnoujście zwiększy znaczenie naszego regionu

BS

Styczyński:musimy stawiać na rozwój gospodarki morskiej

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie